Sen jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia, wpływającym na zdrowie, samopoczucie i wydajność. Jednakże jego jakość może być różna – i to w zależności od pory roku. A jak można temu zapobiec? Firma SleepMed oferuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają wyjątkowy sen przez cały rok, niezależnie od temperatury czy wilgotności. A w jaki sposób?

Jak dbać o sen w zależności od pory roku?

Dbanie o sen w zależności od pory roku może wymagać pewnych dostosowań ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne i temperaturę. Kwestia ta obejmuje w dużej mierze odpowiednie przygotowanie sypialni. A o jakich czynnikach powinieneś/aś pamiętać? Oto wskazówki, jak odpowiednio zadbać o swój sen w zależności od pory roku!

Zdrowy sen zimą

Wyjątkowy sen na każdą porę roku – oto najlepsze rozwiązania od SleepMedZapewnienie sobie zdrowego i komfortowego snu zimą może wymagać uwzględnienia specyficznych warunków panujących w tym okresie. Nic dziwnego – za oknem szalej mróz, a pogodna nie rozpieszcza. Musisz zatem zwrócić uwagę na to, że w tej porze roku temperatura w pomieszczeniu może być niższa, co może wpływać na komfort snu. Upewnij się, że sypialnia jest odpowiednio ogrzewana, ale nie przegrzana. Oprócz tego wybieraj ciepłe i przewiewne materiały na pościel, takie jak flanelowa pościel bawełniana lub polarowa. Grubsza kołdra z naturalnych materiałów, takich jak wełna czy puch gęsi, także zapewnia odpowiednie warunki termiczne w chłodniejsze noce.

Zdrowy sen wiosną

Wiosną dni mogą być ciepłe, ale noce nadal mogą być chłodne, jednak z pewnością nie jest to taka temperatura, jak w czasie zimy. Mimo to dostosuj temperaturę w sypialni, aby zapewnić sobie komfortową atmosferę do snu. Staraj się wywietrzyć pomieszczenie, wpuszczając trochę świeżych, chłodnego powietrza, a w ciągu dnia unikaj sytuacji przyczyniających się do nadmiernego nagrzania tego pomieszczenia – w końcu osoby pracujące na nocne zmiany również powinny móc wyspać się w komfortowych warunkach. Wiosną warto zmienić ciężkie kołdry na lżejsze koce czy kołdry o niższej gramaturze. Postaw także na pościel z naturalnych, przewiewnych materiałów, takich jak bawełna lub len, które pomogą utrzymać odpowiednią temperaturę ciała i uniknąć przegrzania się.

Zdrowy sen latem

W okresie letnim, kiedy dni są długie i temperatury wysokie, zapewnienie sobie zdrowego i komfortowego snu może wymagać pewnych dostosowań. Przede wszystkim musisz znaleźć sposób na ochłodzenie sypialni. Wykorzystaj klimatyzację, wentylatory lub otwórz okna wieczorem, aby ochłodzić pomieszczenie przed snem. Staraj się także unikać bezpośredniego nasłonecznienia w ciągu dnia, aby zapobiec nagrzewaniu się pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest tutaj także pościel – wybieraj lekkie i przewiewne materiały, takie jak bawełna, len lub jedwab. Postaw również na kołdrę letnią, która charakteryzuje się lekkością i przyjemnym wrażeniem otulenia. Jeśli jest naprawdę upalna noc, to zadbaj o optymalną temperaturę ciała i np. weź chłodny prysznic przed snem lub stosuj żele chłodzące.

Zdrowy sen jesienią

Jesienią, podobnie jak wiosną, temperatury mogą być zmienne, dlatego ważne jest, aby dostosować ogrzewanie w sypialni. Pozwoli to każdego dnia zapewnić komfortową temperaturę do wypoczywania. Warto również rozważyć zakup cieplejszych akcesoriów sypialnianych. Tak naprawdę wszystko tutaj zależy od dni, dlatego na początku jesieni, gdy wieczory są jeszcze ciepłe, używaj lekkiej i przewiewnej pościeli. A następnie, w miarę ochładzania się pogody, przejdź na cieplejsze koce i kołdry, aby utrzymać ciepło w chłodniejsze noce. Nadal jest Ci zbyt chłodno? Dobrą opcją jest także dodatkowe źródło ciepła, jakim jest wysokiej jakości koc.

Materace SleepMed – idealna opcja całoroczna!

Wymienione wyżej kwestie są oczywiście istotne, jednak nie bez znaczenia jest także dobre podłoże do spania, które wykazuje się wysokim poziomem cyrkulacji powietrza. Materace SleepMed to świetna opcja dla każdego, gdyż wszystkie modele posiadają status wyrobu medycznego oraz certyfikat AEH. Oczywiście idealne będą dla alergików, osób starszych czy zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa. Jednak nadają się również na każdą porę roku, a to z uwagi na innowacyjne właściwości. Wynikają one m.in. z wykorzystanych wewnątrz materiałów, a także technologii Airforce, która znajduje się w każdym modelu. Gwarantuje ona maksymalny obieg powietrza, przez co zapewnia skuteczne odprowadzanie ciepłego i wilgotnego powietrza. Wpływa to na komfort termiczny. A ponadto nie można zapomnieć, że materace SleepMed wyróżniają się także:

  • możliwością regulacji twardości – dzięki ruchomej warstwie pianki termoelastycznej można stworzyć aż 4 stopnie twardości, a w połączeniu z odpinanym topem, możesz mieć nawet 6 stopni twardości, co zapewnia idealny komfort snu dla każdego,
  • pianką termoelastyczną – z uwagi na możliwość reagowania na ciepło oraz nacisk ciała, jest w stanie dopasować się do Twoich anatomicznych kształtów ciała, a dodatkowo gwarantuje właściwości antyalergiczne, przeciwodleżynowe czy ortopedyczne,
  • sprężynami typu Multi – zapewniają najlepsze wsparcie dla ciała i wysoką elastyczność punktową, a dodatkowo przyczynia się do redukcji bólu czy napięcia mięśniowego.

Dodatkowo na obieg powietrza wpływają dwa dostępne w ofercie pokrowce. W przypadku Merced masz gwarancję odczuwalnego efektu masażu z uwagi na specjalne perforacje, a także niesamowita miękkość. Natomiast Probiotex wykorzystują technologię aktywnych probiotyków. Zmniejsza ona ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%, tym samym zapewniając świeże i czyste środowisko snu.

Niezależnie od pory roku, jakość snu powinna pozostawać na najwyższym poziomie. Dzięki zaawansowanym technologiom czy innowacyjnym rozwiązaniom, materace SleepMed gwarantują komfortowy oraz zdrowy sen przez cały rok. Inwestując w te produkty, inwestujesz w swoje zdrowie i dobre samopoczucie, ciesząc się wyjątkowym snem niezależnie od warunków zewnętrznych.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.