Z wiekiem zapotrzebowanie organizmu na odpowiedni sen staje się coraz ważniejsze. Dla osób starszych regenerujący sen może być kluczowy dla zachowania dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego. Warto zatem znać najlepsze sposoby na poprawę jakości snu. Jednym z nich są materace SleepMed, czyli produkty, które zostały zaprojektowane tak, aby dostarczyć wsparcia, wygody i bezpieczeństwa seniorom podczas snu. Dla seniorów, którzy zmagają się z różnymi dolegliwościami związanymi z wiekiem, ergonomiczne podłoża do spania mogą być kluczowym czynnikiem w utrzymaniu jakości życia oraz niezależności.

Wiek a potrzeby snu – dlaczego sen staje się coraz ważniejszy dla osób starszych?

Z wiekiem zmienia się nie tylko ciało, ale także potrzeby związane ze zdrowym i spokojnym snem. Warto jak najlepiej zadbać o tę kwestię, gdyż dla osób starszych sen staje się coraz ważniejszy ze względu na wiele czynników. Przede wszystkim gwarantuje:

  • Ergonomiczne materace dla osób starszych – oto sekret, jak zapewnić komfort senioremprawidłową regenerację organizmu, co korzystnie wpływa na m.in. układ odpornościowy,
  • poprawę pamięci, koncentracji czy zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób psychicznych,
  • zmniejszenie ryzyka zachorowania na wiele chorób przewlekłych, takich jak nadciśnienie, cukrzyca czy otyłość,
  • lepsze samopoczucie, większą energię i wydajność w codziennych czynnościach, a także poprawę ogólną jakość życia,

W związku z tym sen jest niezwykle ważny dla osób starszych, zarówno dla zachowania zdrowia fizycznego czy psychicznego, jak i poprawy jakości życia. Dlatego też odpowiednia pielęgnacja snu powinna być priorytetem w opiece nad osobami starszymi.

Jakie korzyści przynoszą ergonomiczne materace SleepMed dla seniorów

Zastanawiasz się, jak zadbać jakość snu osoby starszej? Przede wszystkim zapoznaj się z zasadami higieny snu, które obejmują zestaw nawyków oraz zachowań. Powtarzając je regularnie, możesz znacząco podnieść zarówno jakość snu seniora, jak i swoją. Obejmuje to ustalenie stałego harmonogramu snu, unikanie ciężkich posiłków przed snem czy regularną aktywność fizyczną. Co ciekawe, ważnym aspektem jest tutaj upewnienie się, że senior śpi w komfortowym i przyjemnym środowisku. Ogranicz hałasy i światło w sypialni, używając zasłon lub rolet, które zapewniają odpowiednie zaciemnienie. Sprawdź też, czy ma odpowiednie podłoże do spania. Jak się okazuje, ergonomiczne materace SleepMed są najlepszym wyborem. Wynika to z faktu, iż:

  • zapewniają odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, co jest szczególnie istotne dla osób starszych, które mogą mieć problemy z bólem pleców i sztywnością mięśni,
  • dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru ciała czy redukcji punktów nacisku, materace te mogą zmniejszyć dyskomfort związany z problemami stawowymi i zapewnić komfortowy sen,
  • seniorzy, którzy spędzają dużo czasu w pozycji leżącej, mogą być narażeni na ryzyko powstawania odleżyn, a one zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec powstawaniu odleżyn,
  • zostały wyposażone w zaawansowane technologie pozwalające na regulację temperatury, które pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę ciała podczas snu,
  • wykorzystują materiały o właściwościach antyalergicznych, które mogą pomóc w zapobieganiu reakcjom alergicznym i poprawie jakości snu osób starszych, które cierpią na alergie.

Materace SleepMed – poznaj ich niezwykłe właściwości!

Nie ma co ukrywać – materace SleepMed idealnie sprawdza się w sypialni seniorów, a to wszystko z uwagi na status wyrobu medycznego oraz certyfikat AEH. Każdy model dostępny w ofercie przeszedł szereg rygorystycznych testów, które potwierdzają ich unikalne właściwości. Jednak oprócz tego, są w stanie wspomóc zdrowy wypoczynek dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii. A co warto o nich wiedzieć?

Po pierwsze – redukcja nacisku i odpowiednie wsparcie

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że materace SleepMed posiadają 7 stref komfortu. W praktyce oznacza to, że ich powierzchnia została podzielona na siedem części, a każda z nich charakteryzuje się inną twardością. Pozwala to na prawidłowe wsparcie każdej partii ciała. Oprócz tego wykorzystano tutaj ruchomą warstwę pianki termoelastycznej. Dzięki niej każdy użytkownik jest w stanie stworzyć 4 stopnie twardości. Jeśli to za mało i potrzebujesz czegoś więcej – to postaw na modele posiadają dodatkowo odpinany top, bo one posiadają 6 stopni twardości!

Po drugie – innowacyjne właściwości przeciwodleżynowe

Każdy model dostępny w ofercie posiada w swoim wypełnieniu jedną z dwóch dostępnych pianek termoelastycznych – VitaRest® lub Celsius-Waterlily®. Reagują one na ciężar oraz ciepło użytkownika, przez co idealnie dopasowują się do anatomicznych kształtów sylwetki. Jednak oprócz tego są rekomendowane przez lekarzy ze względu na swoje właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne. Jeśli dokładniej się im przyjrzysz, to zobaczysz, że posiadają także inne unikalne cechy, w tym wspomagają swobodny przepływ krwi w organizmie, łagodzą ból pleców i karku czy wyróżniają się właściwościami antyalergicznymi.

Po trzecie – wysoki poziom higieny

Kwestia higieny również nie jest bez znaczenia, gdyż coraz więcej osób zmaga się z alergiami – seniorzy również. Innowacyjnym rozwiązaniem jest tutaj technologia Airforce, która pozwala na maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca. W konsekwencji tego ciepłe i wilgotne powietrze może niemal natychmiast zostać zastąpione świeżym! Dodatkowo osobom starszym szczególnie poleca się materace SleepMed wyposażone w pokrowiec Probiotex, gdyż wykazuje on dzianinę nasączoną apreturą Purotex®. Dzięki niej ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca zmniejsza się o 93,7%, a to zapewnia świeże i czyste środowisko snu.

Ergonomiczne materace stanowią istotny element dbania o zdrowy sen osób starszych. Ich specjalnie zaprojektowana konstrukcja zapewnia wsparcie dla kręgosłupa, redukuje nacisk na stawy i punkty nacisku, co może przyczynić się do zmniejszenia bólu i sztywności ciała. Dodatkowo ergonomiczne materace mogą pomóc w zapobieganiu odleżynom i poprawie ogólnego komfortu snu.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.