Poszukiwania idealnego materaca warto rozpocząć od wyboru odpowiedniego rozmiaru. Dla par, które cenią komfort, wygodę i swobodę ruchów, polecane są materace o wymiarach 200×200. Jednym z dobrych modeli jest Hilding Salsa, wykonany z najwyższej jakości materiałów i z zastosowaniem innowacji technologicznych.

Jakim rodzajem materaca jest model Hilding Salsa?

Każdy, komu zależy na bardzo dużej przestrzeni do snu, komforcie, wygodzie, a także swobodzie ruchów, polecane są modele marki Hilding. Dobrym rozwiązaniem jest zakup materaca Hilding Salsa o wymiarach 200×200. Do najważniejszych zalet tego modelu można zakwalifikować następujące cechy charakterystyczne:

 • materac uniwersalny, przeznaczony dla osób, którym zależy na najwyższym poziomie komfortu,
 • model piankowy,
 • materac twardy (H3), a więc dla osób, których waga przekracza 80 kilogramów,
 • model wykonany z pianki wysokoelastycznej, która cechuje się sprężystością, wytrzymałością, odpornością na odkształcenia,
 • pianka FlexiFoam to materiał nadający materacowi wysoką elastyczność i plastyczność, dodatkowo gwarantujący optymalną miękkość i dopasowanie się do ciała użytkownika,
 • we wkładzie materaca utworzono specjalne nacięcia gwarantujące optymalny poziom wentylacji, co jest bardzo ważne dla alergików,
 • materac odwracalny, a regularne zmienienia stron zapewnia wysoki poziom higieny,
 • model antyalergiczny, w którym nie ma składników niebezpiecznych dla zdrowia lub alergizujących,
 • materac ma certyfikat AEH, gwarantujący dobry klimat, higienę, ergonomię i trwałość,
 • 15 lat gwarancji od producenta,
 • do materaca dołączony jest jeden z pokrowców (do wyboru), tj. pokrowiec Tencel (antyalergiczny, zapobiegający rozwojowi bakterii i roztoczy) lub Velvet (wyjątkowa miękkość i delikatność, wykorzystuje technologię Purotex, która gwarantuje zdrowe i bezpieczne środowisko snu).

Jaki rozmiar materaca do spania najlepiej wybrać?Materac do spania Hilding Salsa to świetny wybór dla par, także tych o dużej różnicy wagowej, dla osób aktywnych, alergików oraz użytkowników z bólami kręgosłupa. Model ten został wyprodukowany przez renomowaną markę Hilding, znaną z produktów wysokiej jakości i zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Każdy, kto zastanawia się nad tym, jaki materac do spania wybrać, może zdecydować się na model Hilding Salsa.

W jakich rozmiarach oferowane są materace do spania?

Jaki rozmiar materaca do spania najlepiej wybrać? Materace do spania są oferowane w różnorodnych rozmiarach. Standardowa długość materaca to 200 cm, która dopasowana jest do większości użytkowników. Jeśli chodzi o szerokość, to dla singli polecane są materace o wymiarach 80×200, 90×200, 100×200 i 120×200, natomiast dla par odpowiednie są materace o wymiarach 140×200, 160×200, 180×200 lub 200×200. Ten ostatni wymiar nie występuje u wszystkich producentów, ponieważ dedykowany jest osobom wymagającym, którym zależy na bardzo wysokim poziomie komfortu oraz swobodzie ruchów.

Dlaczego materace do spania 200×200 zapewniają tak wysoki komfort snu?

Materac do spania 200×200 polecany jest dla par, które cenią luksus, bardzo dużo przestrzeni i posiadają sporą sypialnię (powyżej 15 metrów kwadratowych lub większą). Warto wiedzieć o tym, że materace do spania 200×200 nie sprawdzają się dobrze w małych sypialniach, ponieważ mogą one przytłaczać pomieszczenia. W dużych sypialniach warto zdecydować się na większe łóżko i materac, ponieważ zapewni to prawdziwy luksus i komfort, a także swobodę ruchów. Materac kieszeniowy 200×200 to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą odczuwać ruchów partnera w nocy. Tak duże rozmiary materaca umożliwiają także młodym rodzicom spanie w jednym łóżku z dzieckiem. Może być to ważne w okresie, gdy maluch nie może zasnąć w swoim łóżeczku i zależy mu na ciągłym kontakcie z rodzicami. Modele 200×200 są także odpowiednie dla osób o większej wadze, aby ich ciężar mógł się rozłożyć na większej powierzchni.