Szaleńcze tempo życia, nadmierna ilość prazy oraz mnogość pasji i zainteresowań sprawiają, że coraz mniej uwagi poświęcamy nocnej regeneracji, wynikającej ze spania, a przecież sen jest nierozłącznym elementem naszego życia na który statystycznie poświęcamy około 25 lat. Poniżej znajdziecie kilka ciekawostek na temat snu, a także poznacie receptę na udany nocny wypoczynek, który kryje się pod hasłem materac sprężynowy Hilding Tango.

Poznaj wszystkie tajemnice snu

Hilding Tango - sprężynowy, kieszeniowyWbrew obiegowej opinii nasz mózg wcale nie spowalnia swojej pracy i nie ‚idzie spać’ razem z nami. Wręcz przeciwnie – jego aktywność metaboliczna w czasie uśpienia niewiele różni się od tej, którą mózg wykazuje w ciągu dnia. Dodatkowo interesujący może być fakt, że najczęściej w snach pojawiają się osoby, które znamy lub spotkaliśmy. Nasz mózg pamięta znacznie więcej, niż może się wydawać zwykłemu śmiertelnikowi, dlatego wcale postacie, które spotykasz ‚we śnie’ nie są wcale przypadkowe, ani anonimowe. To twarze ludzi, których wcześniej już spotkałeś, dlatego nie zdziw się, kiedy sympatyczna pani ze sklepu mięsnego z dawnych lat – dzisiaj jest Twoją najlepszą przyjaciółką podczas snu. O ile bez pożywienia ludzki organizm potrafi wytrzymać nawet do trzech tygodni to bez snu możemy funkcjonować maksymalnie 10 dni. Ponadto, już po 2 bezsennych nocach nasz organizm zacznie odczuwać pewne dysfunkcje. Dodatkowo wiele osób – zwłaszcza osoby młode – uważa, że niedobory snu z tygodnia można odespać w weekend, kierując się popularną maksymą „odeśpię w weekend”. Nic bardziej mylnego, bo o tyle co jednorazowo może się to udać, jednak w dłuższej perspektywie podobne odsypianie może doprowadzić do zaburzeń snu. W tym przypadku regularność i jakość snu są najważniejsze, a jednym z fundamentalnych czynników wpływających na to jest dobór odpowiedniego materaca – takiego jak Hilding Tango, czyli jednego z najlepszych dostępnych na rynku.

Bo do „Tanga trzeba i można dwojga”

Model ten charakteryzuje się dwustronnością, wysokiej jakości sprężynami kieszeniowymi oraz możliwością rolowania go przez co idealnie sprawdzi się podczas podroży z wybranką lub wybrankiem naszego życia. W przypadku modelu Hilding Tango zastosowana tutaj bardzo popularne rozwiązanie 7-strefowej spręzyny kieszeniowej, gdzie po jednej stronie mamy piankę wysokoelastyczną HR (o wysokości 3cm), zaś po drugiej stronie unikatowy blat lateksu (o wysokości 4cm). W tym miejscu warto podkreślić, że rozwiązania zastosowane w modelu Tango sprawiają, że jest to wybór idealny właśnie dla par. Poszczególne sprężyny reagują na ciało indywidualnie – uginają się tylko strefy pod wpływem zwiększonego nacisku. Dzięki temu nasz partner lub partnerka śpiący obok nie obudzi się pod wpływem naszych nerwowych ruchów, a także podziękują firmie Hilding za rozwiazanie ich wieloletnich problemów, wynikających z nieodpowiedniego doboru materaca. Hilding Tango dostępny jest – jak wiele z innych modeli tej marki – w dwóch wariantach: z pokrowcem Velvet oraz Tencel, który szczególnie mocno polecany jest wszystkim osobom o skłonnościach alergicznych.