Na rynku dostępnych jest bardzo dużo materacy sprężynowych i trudno jest wybrać jeden idealny dla siebie. Charakteryzują się one doskonałą elastycznością punktową, gwarantującą wygodę i doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Niewielkie, gęsto rozmieszczone sprężyny działające osobno zapewniają cichą pracę w ciągu całej nocy. Wśród polecanych modeli z tej kategorii znajduje się materac Hilding Step – idealny zarówno dla osób śpiących w pojedynkę, jak i w duecie. Sprężyny o różnym stopniu twardości tworzą strefy wspierające kręgosłup w ciągu nocy. Jeżeli interesuje Cię więcej szczegółów to poniższy artykuł jest kierowany właśnie do Ciebie!

Spanie we dwójkę nigdy nie było tak przyjemne!

Hilding Step - materac sprężynowy Do niedawna materace kieszeniowe były nowością na rynku, dostępną tylko dla wybranych. Dziś opcja ta cieszy się coraz większą popularnością. Jakie są główne zalety materacy kieszeniowych? W skrócie można powiedzieć, że umieszczenie każdej sprężyny w osobnej kieszonce powoduje, że nie oddziałują one na siebie wzajemnie, przez co nie przenoszą drgań, a my nie budzimy osoby śpiącej obok. Dlatego właśnie ten rodzaj materacy szczególnie polecany jest parom. Przy odpowiednich wymiarach wyśpi się właściwie cała rodzina, nawet dzieci lubiące bliskość rodzica. Jak możemy wyczytać we fragmencie powyżej: Hilding Step podzielony jest na 7 zróżnicowanych stref twardości, dzięki czemu dokładnie podpiera całą sylwetkę. Sprężyny umieszczone są w kieszonkach z flizeliny (każda w osobnej kieszonce), więc mogą pracować indywidualnie. Dzięki temu materac nie rezonuje, nie skrzypi i nie drga, nawet jeśli sypiają na nim dwie osoby, ale także zapewnia lepsze dopasowanie do kształtu ciała, właściwie podpierając równomiernie wszystkie partie ciała: głowę, ramiona, kręgosłup, pas, biodra, kolana i stopy. Pomimo iż jest to materac sprężynowy, daje „miękki” komfort – zastosowano w nim warstwę pianki Flexifoam (o wysokości 2,5 cm). To nic innego jak specjalistyczny materiał wykorzystywany przy produkcji materacy, dający poczucie niezwykłego komfortu i miękkości.

Pokrowiec Silver wolny od niebezpiecznych substancji

Model materaca Step oferowany jest w sprzedaży razem z pokrowcem Silver. To, co czyni go wyjątkowym to opracowana przez firmę Hilding struktura przepuszczająca powietrze, co ułatwia w dużym stopniu wentylację wkładu materaca. Pokrowiec w kolorze białym posiada elementy srebra o bardzo eleganckim, klasycznym wyglądzie, co dodatkowo trafi w gusta najbardziej wymagającej klienteli dla której wrażenia estetyczne są równie ważne, co właściwości medyczne tego materaca. Pokrowiec daje ten możliwość prania do 60°C, zaś my do tego rekomendowalibyśmy użyciu łagodnego detergentu, aby nie naruszyć aksamitności modelu Hilding Step z pokrowcem Silver (o wysokości ok. 19 cm). Niemniej istotną kwestią jest fakt – wspomnianego w tytule akapitu – posiadanie certyfikatu Oeko-Tex Standard 1000, co sugeruje nam brak niebezpiecznych substancji, a co za tym idzie zapewnia nam komfort bezpiecznego (i smacznego) snu. Produkt ten posiada także 5-letnią gwarancje, co sprawia, że firma Hilding może pochwalić się jedną z najdłuższych gwarancji producenckich na całym rynku. Nic dziwnego, bo produkty tej marki to po prostu gwarant wieloletniej jakości.