Sami najlepiej wiemy, że w niektórych rzeczach wyglądamy lepiej, a w innych gorzej. Są barwy, które niezwykle nam pasują i dopełniają naszą urodę. Istnieją też takie, w których nasza cera wygląda na szarą czy zmęczoną. O tych zależnościach możemy dowiedzieć się dzięki analizie kolorystycznej. Na czym ona właściwie polega? Dowiedz się więcej!

Czym jest analiza kolorystyczna?

Każdy z nas ma swoje ulubione kolory. Często instynktownie sięgamy po rzeczy w naszych ulubionych odcieniach, nawet nie zastanawiając się, czy będą nam pasować. Niestety, nierzadko się zdarza, że preferowane przez nas barwy nie są tymi, w których wyglądamy najlepiej. Większość osób jednak to bagatelizuje, mimo że zastanowienie się nad tą kwestią może przynieść nam wiele korzyści. Możemy użyć do tego analizy kolorystycznej – jest to proces, podczas którego analizuje się typ urody danej osoby i stwierdza się najbardziej pasujące do niej kolory. Analiza kolorystyczna pozwala określić, które odcienie sprawiają, że nasza twarz wygląda korzystniej. Jednocześnie eliminuje się te barwy, które wyraźnie negatywnie oddziałują na nasz wygląd. Podczas analizy kolorystycznej brane są pod uwagę takie kwestie jak naturalny kolor włosów, oczu czy skóry. Uwzględnia się podtony, temperaturę czy widoczne cechy. Na podstawie tego można zostać dopasowanym do takich tonacji jak:

  • wiosna,
  • lato,
  • jesień,
  • zima.

To cztery podstawowe typy urody, na bazie których można dodatkowo wprowadzić rozróżnienie według takich kategorii jak:

  • czysta,
  • jasna,
  • ciepła
  • zgaszona.

Na czym polega analiza kolorystyczna?Dlaczego warto znać swoje kolory?

Może wydawać nam się, że poznanie, jakim typem urody jesteśmy, nie jest konieczne. W końcu przez lata jakoś dopasowywaliśmy ubrania czy dodatki. Warto jednak mieć na uwadze to, że dowiedzenie się, w jakich barwach wyglądamy najlepiej, może być naprawdę cenną wskazówką. Dzięki temu będziemy mogli sprawić, aby nasza twarz wyglądała bardziej zdrowo i promiennie. Zyskamy szansę na to, aby podkreślić naszą urodę i naturalne cechy. Sprawimy, że będziemy wyglądać harmonijnie i estetycznie. Jeśli odcienie, które wyszły nam w analizie kolorystycznej to takie, których wcześniej nie używaliśmy, może być to też wspaniała sposobność do odświeżenia naszej szafy. Będziemy mogli wyjść ze strefy komfortu i spróbować nowych rzeczy i trendów, co na pewno będzie ciekawym doświadczeniem.

Gdzie zrobić analizę kolorystyczną?

Wynik analizy kolorystycznej to coś, co z pewnością może intrygować. Gdzie można się tego dowiedzieć? Okazuje się, że usługę analizy kolorystycznej oferują profesjonalni styliści, którzy nie dość, że dokładnie określą nasz typ urody i najlepsze kolory, to jeszcze pomogą dobrać pasujące dodatki czy ubrania. Analizę kolorystyczną możemy też zrobić na własną rękę. W internecie dostępne są specjalne testy, za pomocą których możemy sprawdzić, do jakiej grupy przynależy. Załączamy tam swoje zdjęcie, a algorytm je analizuje i na podstawie tego podaje wynik. Internet może być w tym przypadku bardzo pomocny – w sieci znajdziemy wiele kolaży łączących najlepsze kolory dla danego typu, przykłady stylizacji czy wskazówki, czego lepiej unikać.

Typy urody – lato i wiosna

Lato reprezentują osoby o jasnej karnacji i jasnych oczach, które często łączą kilka kolorów. Są to przede wszystkim ciemne blondynki i szatynki. Widoczne są u nich naczynka, a jeśli obecne są piegi, to mają one szarawy odcień. Podobnie jest w przypadku włosów, które najczęściej posiadają popielaty ton. Kolor skóry jest zdecydowanie chłodny.

Przedstawiciele wiosny mają ciepłe podtony, a ich skóra jest promienna i żywa. Oczy są jasne, o bardzo wyraźnej barwie. Włosy również posiadają intensywnie jasną barwę. Wiosna często się rumieni, a do tego jej skóra jest wrażliwa i delikatna.

Typy urody – jesień i zima

Jesień wyróżnia się ciepłymi, głębokimi barwami o złocistym blasku. Często do tej grupy zaliczają się rudzielce, z jasnobrązowymi piegami, ale jasnymi lub piwnymi oczami, które przeważnie mają złote obramowanie. W przypadku zimy możemy wyróżnić dwie kategorie – zimę bez kontrastów oraz z kontrastami. Dlatego właśnie ten typ urody określa zarówno osoby, które posiadają bardzo ciemne włosy, jasną karnację jak i jasne, przeszywające oczy, oraz tych, których zarówno karnacja, jak i włosy oraz oczy są raczej ciemne.

Należy mieć na uwadze, że niezależnie od tego, czy będziemy ubierać się zgodnie z typem naszej urody, czy też nie, jeśli nie będziemy dbać o nasze zdrowie, nie możemy liczyć na to, że nasza skóra będzie dobrze wyglądać. Mowa tu szczególnie o przypadku, w którym nie dostarczamy organizmowi odpowiedniej dawki snu. Wówczas odbija się to bezpośrednio na naszej cerze, która będzie sprawiać wrażenie zmęczonej i szarej bez względu na to, w co będziemy ubrani. Aby tego uniknąć, zainwestujmy w wygodne podłoże snu. Warto zwrócić uwagę na materace, które gwarantują wygodę i swobodę ruchów, jak na przykład modele o rozmiarze 160×200, które znajdziemy na stronie https://abcsnu.pl/40-materace-160×200. Dowiedzmy się ponadto, dlaczego dobrze jest zainwestować również w wezgłowie do łóżka. Przeczytamy o tym w artykule https://abcsnu.pl/content/6-poradnik#Wezglowia. Resztę artykułów sypialnianych o wysokiej jakości znajdziemy na stronie https://abcsnu.pl/.

Wiedza na temat swojego typu urody to wielka przewaga. Za sprawą tej świadomości możesz łatwiej dopasować pasujące kolory i wybrać takie ubrania, które sprawią, że będziesz wyglądać lepiej. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że zawsze będziesz się dobrze prezentować!