Sen to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia na co dzień. Jednak nie każdy z nas wie, że jego jakość warunkuje nie tylko wieczorna rutyna czy aksamitna pościel, ale także materac, który powinien być dostosowany pod kątem obecnej pory roku. Dlaczego? Ponieważ na przestrzeni całego roku zmienia się przede wszystkim temperatura, która może wpływać na głębokość naszego snu. Jeśli jest ona za wysoka lub za niska nasz wypoczynek często zostaje zakłócony, a my rano budzimy się niewyspani i zmęczeni. Jaki więc model materaca SleepMed dobrać na konkretną porę roku?

Lato, czyli chłodzenie i wentylacja

Lato to okres, w którym przede wszystkim dokuczają nam upały i nawet noce potrafią być naprawdę ciepłe. Wtenczas nawet otworzenie okna nie pozwala zachować optymalnej temperatury w sypialni dla zdrowego wypoczynku. W takim przypadku zadaniem materaca jest regulacja temperatury oraz odprowadzanie ciepła, aby jego powierzchnia mogła pozostać chłodna i przyjemna dla skóry. Taką zdolnością wyróżniają się właśnie produkty SleepMed. Stawiają one na wykorzystanie przewiewnych materiałów, które umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza wewnątrz wypełnienia. Jednym z nich jest pianka wysokoelastyczna VPPHR. Jej porowata i otwarta struktura pozwala na skuteczną wentylację wkładu, odprowadzając w ten sposób wilgoć oraz nadmiar nagromadzonego ciepła. Dodatkowo jednak pianka ta jest wyposażona w technologię Airforce, która polega na nacinaniu materiału w celu wytworzenia

Materac SleepMed na różne pory roku: czym powinien się różnić?

kanałów wentylacyjnych. Ich obecność jeszcze lepiej wpływa na proces cyrkulacji powietrza we wnętrzu materaca. Tymi wszystkimi właściwościami cechuje się z kolei przykładowo model SleepMed Premium Plus. Jest to materac, który doskonale chłodzi nasze ciało, ponieważ uniemożliwia zatrzymywanie się ciepła na jego powierzchni. Wykorzystuje on także oczywiście techn

ologię Airforce oraz piankę wysokoelastyczną przekładające się na sprawny obieg powietrza w jego wypełnieniu. Poza tym materac jest wyposażony w zdejmowany pokrowiec. W razie więc przepocenia podłoża do snu nie musimy martwić się o jego kondycję, ponieważ wystarczy wyprać pokrowiec w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. W ten sposób zapewniamy sobie również czyste środowisko snu.

Zima, czyli izolacja termiczna i komfort

Jakimi właściwościami powinien z kolei cechować się idealny materac SleepMed na miesiące zimowe? Przede wszystkim dobre podłoże do snu na okres chłodnych nocy uwzględnia izolację termiczną, aby użytkownik mógł cieszyć się komfortem cieplnym. Dobry materac SleepMed na zimę to zatem taki, który pomaga utrzymać optymalną temperaturę, nie prowadząc do przegrzania lub wychłodzenia się organizmu. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku są modele wykorzystujące piankę termoelastyczną. Jest to materiał, który reaguje na temperaturę ciała, dostosowując się do jego kształtu i zapewniając w ten sposób lepszą izolację termiczną. Pianka utrzymuje ciepło ciała, jednak jednocześnie stara się odprowadzać jego nadmiar, aby użytkownik zachował komfort cieplny przez cały sen. Dobrą propozycją jest tutaj materac SleepMed Hybrid Comfort Plus, który w swoim wypełnieniu stawia właśnie na piankę termoelastyczną VitaRest. Posiada zatem zdolność do regulacji temperatury i utrzymywania jej optymalnej wysokości w celu zachowania spokojnego wypoczynku. Dodatkowo ten model materaca jest wyposażony w pokrowiec Probiotex, który jest wykonany z miękkiej i puszystej włókniny mogącej również wpływać na komfort cieplny w czasie snu. Pokrowiec jest też doskonale przewiewny, dzięki czemu skutecznie odprowadza nadmiar ciepła i zapewnia świeże środowisko wypoczynku. Dobrym wyborem może być tutaj także model SleepMed Natura Plus, ponieważ w swoim wypełnieniu stawia na naturalne komponenty, takie jak bawełna organiczna czy włókna lnu. Ich obecność przekłada się na zachowanie optymalnego mikroklimatu snu. Posiadają również właściwości termoregulacyjne, chroniąc ciało użytkownika przed przegrzaniem lub wychłodzeniem. Poza tym są to materiały przyjemne w dotyku, co też znacznie wpływa na poziom komfortu wypoczynku.

Uniwersalne rozwiązania wśród materacy SleepMed

Materace SleepMed przede wszystkim jednak wyróżniają się tym wśród swoich konkurentów, że stanowią idealne i uniwersalne rozwiązanie niezależnie od obecnej pory roku. Jak to możliwe? Produkty tej marki stawiają bowiem na komponenty, które cechują się właściwościami termoregulacyjnymi tak jak w przypadku modelu SleepMed Natura Plus. Materiały zastosowane w wypełnieniu pozwalają na sprawną cyrkulację powietrza, odprowadzając w ten sposób nadmiar ciepła i zapobiegając poceniu się w czasie snu. Z drugiej strony jednak dbają o to, aby podczas chłodnych nocy organizm nie uległ wychłodzeniu, zachowując ciepło emitowane przez ciało. Co więcej, materace SleepMed są wyposażone w technologię Airforce, która jeszcze lepiej usprawnia wentylację powietrza w wypełnieniu podłoża. W rezultacie możemy cieszyć się chłodna powierzchnia do snu, nie martwiąc się o przegrzanie ciała.

Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań będzie więc model SleepMed Comfort. To produkt cieszący się zdolnością do samodzielnej wentylacji, a tym samym właściwościami termoregulacyjnymi. Niezależnie od obecnej temperatury powietrza zapewnia on komfortowy wypoczynek. Ponadto może pochwalić się licznymi właściwościami higienicznymi, które sprawiają, że sen staje się bardziej jakościowy. Materac skutecznie odprowadza wilgoć oraz zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń i alergenów wewnątrz wypełnienia. Tym samym jest idealnym wyborem dla alergików, którzy wymagają czystych warunków snu. Poza tym posiada on regulowaną twardość, dzięki czemu sprawdzi się u użytkowników o różnych potrzebach odnośnie wygody.

Równie doskonałym rozwiązaniem może być materac SleepMed Natura Hybrid Plus. To model, który także stawia na w pełni naturalne materiały o świetnej przewiewności. Jego wypełnienie chroni więc użytkownika przed przegrzaniem lub wychłodzeniem, a zapewnia optymalny komfort cieplny. Dodatkowo jest to materac wolny od sztucznych związków, które mogłyby wywoływać reakcje alergiczne.

Materace SleepMed na lato i na zimę nie posiadają więc między sobą większych różnic. Tak naprawdę każdy z produktów tej marki jest dobrym rozwiązaniem zarówno na letnie noce, jak i te chłodniejsze. Materace SleepMed cechują się bowiem właściwościami termoregulacyjnymi, które pozwalają zachować optymalny komfort cieplny. Stanowią zatem doskonałą alternatywę dla produktów, które należy wymieniać co sezon. Pamiętajmy jednak o to, aby poświęcić nieco czasu na to, aby wybrać dla siebie model zgodny z własnymi potrzebami.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Premium Plus, Hybrid Comfort Plus, Natura Plus, Comfort, Natura Hybrid Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.