Niestety okazuje się, że we współczesnym świecie wiele osób posiada problem z niedostateczną jakością wypoczynku. Sen jest wtenczas płytki, a tym samym ciało nie potrafi się dobrze zregenerować. W efekcie rano budzimy się niewyspani, zmęczeni, a nawet po pewnym czasie zaczynają nam doskwierać różnego rodzaju problemy zdrowotne. Nie bez powodu więc mówi się o znaczeniu podłoża dla jakości naszego wypoczynku. W tym artykule odpowiemy na pytanie, czy wygodny materac SleepMed może sprawić, że nasz sen będzie głębszy i bardziej treściwy.

Jakie są przyczyny płytkiego snu?

Przede wszystkim warto jednak byłoby się zastanowić, jaka jest przyczyna płytkiego snu. Często źródłem problemu okazuje się właśnie nieodpowiednie wyposażenie łóżka. Akcesoria sypialniane, takie jak materac, poduszka, kołdra czy pościel nie cechują się najlepszą jakością i nie są dopasowane do naszych potrzeb. Jak więc w takich warunkach mamy zapewnić sobie treściwy wypoczynek? Skoro materac jest dla nas niewygodny, a kołdra nie zapewnia optymalnej temperatury snu, osiągnięcie dobrego samopoczucia jest praktycznie niemożliwe. Przyczyną płytkiego snu może więc faktycznie być nieodpowiednio dobrane podłoże, które nie spełnia naszych oczekiwań. Nie gwarantuje wygody, stabilności ciała, nie posiada właściwej twardości i trudno znaleźć nam na nim komfortową pozycję. Warto zatem postawić na materace SleepMed, które wyróżniają się wieloma doskonałymi właściwościami i tym samym mogą znacząco podnieść jakość wypoczynku.

Czy wygodny materac SleepMed stanowi wyjście dla płytkiego snu?

Materac SleepMed jako gwarancja wygody i stabilizacji ciała

Chcąc zadbać o swój głęboki i zdrowy sen, zdecydowanie powinniśmy zwracać uwagę na podłoże, na jakim wypoczywamy. Trudno więc zaprzeczyć, że dobrym rozwiązaniem są materace SleepMed, gdyż stanowią one w głównej mierze gwarancję wygody. Ich wypełnienie opiera się bowiem na zastosowaniu innowacyjnych materiałów dopasowujących się doanatomicznej budowy ciała. Jednym z nich jest pianka termoelastyczna VitaRest, która pod wpływem ciepła i ciężaru staje się bardziej elastyczna i dzięki temu dostosowuje się do indywidualnych kształtów sylwetki. Zapewnia więc uczucie przyjemnego otulenia w czasie snu, a jednocześnie dba o to, aby ciało otrzymywało optymalne wsparcie i aby kręgosłup zachowywał prawidłową pozycję. Te wszystkie aspekty przekładają się na ogólną wygodę wypoczynku. To jednak nie wszystko! Materace SleepMed często również stawiają na innowacyjne sprężyny kieszeniowe typu Multi. Są to elementy budowy materaca zaprojektowane w ten sposób, aby minimalizować ilość punktów nacisku, a za to gwarantować optymalne podparcie dla kręgosłupa, niezależnie od pozycji snu. Co więcej, modele wykorzystujące sprężyny kieszeniowe cieszą się doskonałą elastycznością punktową, dzięki czemu poszczególne części ciała otrzymują indywidualne wsparcie. Dobrym tego przykładem jest chociażby materac SleepMed Hybrid Premium. Dzięki 7-strefowej sprężynie typu Multi zapewnia idealne dopasowanie do anatomicznej budowy ciała, co przekłada się na uczucie błogiego odprężenia użytkownika. Poza tym jego specjalny design gwarantuje także delikatny masaż w czasie snu, a to z kolei sprawia, że wypoczynek na tego typu podłożu jest jeszcze przyjemniejszy. Za wygodę odpowiadają tutaj również właściwości ortopedyczne – materac doskonale stabilizuje kręgosłup oraz łagodzi wszelkie dolegliwości bólowe, a ponadto pozwala na sprawny przepływ krwi.

Produkty SleepMed czyli czystość środowiska oraz regulacja temperatury

Niekiedy jednak płytki sen może być związany z obecnością zanieczyszczeń, które wywołują przykładowo reakcje alergiczne. Alergeny takie, jak pyłki, kurz czy inne mikroorganizmy zalegające na powierzchni, a nawet w głębszych warstwach wypełnienia materaca mogą skutkować katarem, kaszlem czy podrażnieniem oczu, co zdecydowanie nie pozwala cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. Produkty SleepMed są jednak znane także z tego, że zapewniają czyste środowisko wypoczynku, eliminując wilgoć i zanieczyszczenia. W głównej mierze jest to zasługa ich zdolności do samodzielnej wentylacji. Dzięki temu cyrkulacja powietrza przebiega w sprawny sposób, a wilgoć jest skutecznie odprowadzana. Zanieczyszczenia także wtenczas nie mają możliwości gromadzić się w wypełnieniu materaca. Dodatkowym atutem jest tutaj technologia Airforce, która polega na tworzeniu specjalnych kanałów wentylacyjnych w poszczególnych warstwach wypełnienia. Taki zabieg pozwala osiągnąć jeszcze skuteczniejszą przewiewność, a ta z kolei może się również wiązać z lepszą regulacją temperatury odczuwanej w czasie snu. Nadmiar ciepła jest bowiem nieustannie odprowadzany, a na jego miejscu pojawia się świeże powietrze. Dzięki temu materac zachowuje stale chłodną powierzchnię do wypoczynku. Koniec końców zbyt wysoka temperatura także nierzadko zakłóca nasz sen lub pozostaje on płytki. Materace SleepMed są więc idealnym rozwiązaniem na letnie noce, kiedy ciepło dokucza nam w największym stopniu.

Jak dobrać dla siebie idealne podłoże do snu?

Pozostaje więc jedynie pytanie, jaki materac SleepMed będzie dobrym wyjściem dla naszego płytkiego snu. Przede wszystkim musimy być świadomi, że nie każdy model może nam się sprawdzić. Dlatego też pod lupę warto zabrać własne potrzeby i preferencje, odnośnie twardości, wysokości podłoża czy dodatkowych właściwości materaca. Jeśli poszukujesz otulenia i lekkości, naturalne lepszym wyborem będzie produkt o większej miękkości. Tego typu rozwiązanie nie jest jednak zalecane użytkownikom o dużej masie ciała czy osobom ze schorzeniami kręgosłupa. W takim przypadku lepiej sprawdzi się twardy materac, który zapewnia solidniejsze wsparcie ciała. W następnej kolejności warto rozważyć rodzaj materaca – ma to być model piankowy czy może hybrydowy? Każde z tych rozwiązań cechuje się nieco innymi właściwościami, z którymi powinniśmy się zapoznać. Przykładowo materace piankowe wykorzystujące piankę termoelastyczną lepiej dopasowują się do indywidualnych kształtów ciała, a zaś modele hybrydowe zapewniają większą elastyczność punktową. Podczas poszukiwań idealnego podłoża do snu oczywiście warto także wziąć pod uwagę właściwości hipoalergiczne, zwłaszcza jeśli jesteśmy alergikami lub zmagamy się z innymi problemami zdrowotnymi, których objawy zakłócają nasz wypoczynek.

Wygodny materac SleepMed może więc jak najbardziej rozwiązać problem płytkiego snu, jednakże pod warunkiem, że zostanie on dobrany do naszych potrzeb. Musi zatem posiadać odpowiednią twardość, a także inne właściwości, których zadaniem jest zapewnienie wygodnego i higienicznego środowiska wypoczynku. Warto zwrócić zatem uwagę na to, czy słaba jakość snu nie jest spowodowana niedostatecznym komfortem czy występowaniem zanieczyszczeń.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.