Aby materac mógł prawidłowo spełniać swoje przeznaczenie, musimy podczas poszukiwań uwzględnić przede wszystkim jego rozmiar. Okazuje się jednak, że wiele osób posiada podobne preferencje odnośnie wielkości podłoża do wypoczynku. Wśród materacy SleepMed dużą popularnością cieszą się modele w rozmiarze 160×200, które sprawdzają się w przypadku łóżek podwójnych. Dlaczego jednak akurat to tą wielkość materaca wybieramy najczęściej? Poznaj korzyści wynikające z nabycia podłoża do snu w wymiarach 160×200.

Rozmiar materaca o osobiste potrzeby

Nie od dziś wiadomo, że rozmiar materaca musi być kompatybilny z wymiarami łóżka. Z drugiej strony natomiast wielkość materaca powinna również być uwarunkowana osobistymi potrzebami. Dlaczego? Ponieważ jest to istotne w kwestii zachowania dostatecznie dużej przestrzeni wypoczynkowej, która umożliwia wykonywanie swobodnych ruchów, zwłaszcza podczas zmiany pozycji. Jeśli więc wypoczywamy na zbyt małym materacu, możemy nie otrzymać oczekiwanej wygody. Nasze ruchy muszą pozostać ograniczone, a znalezienie komfortowej pozycji również może być trudne do osiągnięcia. Poza tym istotne jest także zwrócenie uwagi na to, czy z materaca mają korzystać dwie osoby czy tylko jedna. To naturalne, że para współdzieląca jedną przestrzeń wypoczynkową będzie potrzebować większego materaca, aby każdy z użytkowników posiadał wystarczająco dużo miejsca dla wygodnego snu, nie naruszając przy tym spokoju drugiej osoby. Ponadto nie bez znaczenia pozostają także waga czy wzrost użytkowników. Osoby o drobnej sylwetce pewnie zdecydują się na mniejszy model materaca, nawet 80×200, jeśli nie posiadają specjalnych wymagań. Jednakże więksi użytkownicy z pewnością potrzebują większej przestrzeni do wypoczynku, a wtedy model 80×200 może być niewystarczający. Istotna może być również wielkość sypialni – jeśli posiadamy sporo miejsca, częściej decydujemy się na większe łóżko, a w rezultacie na większy materac do snu. Decydującym czynnikiem są wtenczas też nierzadko osobiste preferencje. Wiele osób wybiera szersze modele, aby zachować komfort wypoczynku.Materac SleepMed 160x200: dlaczego najczęściej wybieramy ten rozmiar materaca?

Materac 160×200 zapewniający optymalną przestrzeń

Nic więc dziwnego, że materace 160×200 SleepMed cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Są wystarczająco szerokie, aby nawet dwie osoby mogły wygodnie wypoczywać, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Dlatego też stanowią tak częste rozwiązanie wśród par. Każdy z partnerów ma wówczas do dyspozycji 80 cm szerokości, co pozwala na swobodne poruszanie się. Poza tym model 160×200 jest pewnym kompromisem między mniejszymi materacami a największymi dostępnymi na rynku. Jest to rozmiar, który pasuje do większości standardowych sypialni, nie zabierając zbyt wiele miejsca. Dodatkowo umożliwia dostosowanie do różnych pozycji snu, a tym samym może być dobrym wyborem dla osób, które często przekręcają się w czasie wypoczynku. Na większej przestrzeni mogą się one czuć bardziej komfortowo, nie obawiając się o zakłócenie snu partnera czy ewentualnego spadku z łóżka.

Materac 160×200, czyli ergonomia oraz komfort

Materace SleepMed w rozmiarze 160×200 są także cenione ze względu na komfort oraz ergonomię. Model o tych wymiarach stanowi połączenie funkcjonalności z wygodą, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić sobie prawdziwie regenerujący wypoczynek. Po pierwsze może gwarantować lepsze wsparcie dla kręgosłupa niż mniejsze materace ze względu na wystarczająco dużą powierzchnię, aby równomiernie rozłożyć ciężar ciała. Kręgosłup jest więc odpowiednio podparty, a sylwetka przyjmuje prawidłową postawę, co pomaga zapobiegać ewentualnym dolegliwościom bólowym pleców. Poza tym materace SleepMed 160×200 wykorzystują innowacyjne technologie, takie jak strefy twardości. Dzięki temu umożliwiają one doskonałe dopasowanie do różnych części ciała, w zależności od wymaganego przez nich wsparcia. Przykładowo strefa biodrowa charakteryzuje się większą twardością, podczas gdy strefa stóp jest bardziej miękka. Innym rozwiązaniem jest z kolei materiał taki jak pianka termoelastyczna, która także równie doskonale dostosowuje się do anatomicznej budowy ciała. Pod wpływem ciepła i ciężaru ulega uplastycznieniu i wpasowuje się w naturalne krzywizny kręgosłupa. To pozwala natomiast na idealne podparcie pleców i redukuje ilość punktów nacisku podłoża na ciało, dzięki czemu unikamy porannego dyskomfortu. Z kolei w przypadku par materac SleepMed 160×200 pomaga minimalizować przenoszenie ruchu. Takie rozwiązanie sprawia, iż jedna osoba nie odczuwa ruchów drugiej, co sprzyja spokojniejszemu wypoczynkowi.

Materac 160×200 SleepMed: który wybrać?

Jaki materac SleepMed 160×200 będzie jednak najlepszym wyborem? Wszystko zależy oczywiście od naszych osobistych oczekiwań. Jedni wolą materace piankowe, drudzy cieszą się wygodniejszym snem na modelu hybrydowym. Wszystkie produkty SleepMed cechują się jednak wysoką jakością i możliwością regulacji twardości, dlatego też powinny sprawdzić się w większości przypadków. Przykładowo model SleepMed Supreme opiera się na wypełnieniu z pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej, których połączenie gwarantuje prawdziwą ergonomię wypoczynku. Dodatkowo są to materiały o świetnej przewiewności, dzięki czemu pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza we wnętrzu materaca. Z tym wiąże się także zachowanie czystego środowiska snu pozbawionego zanieczyszczeń, wilgoci i alergenów. Model SleepMed Supreme jest również materacem o właściwościach ortopedycznych, co czyni go doskonałym wyborem przykładowo dla osób ze schorzeniami kręgosłupa.

Inną dobrą propozycją materaca 160×200 jest model SleepMed Hybrid Supreme. To produkt, który bazuje z kolei na sprężynach kieszeniowych typu Multi przekładające sie na zwiększoną elastyczność punktową. Jest to więc produkt wręcz stworzony dla wszystkich par – materac tłumi drgania, dzięki czemu każdy z użytkowników może cieszyć się spokojnym snem, nie zakłócając wypoczynku drugiej połówki. Poza tym wyróżnia się on właściwościami antyalergicznymi, a tym samym zapewnia higieniczne warunki snu.

Wybór materaca to decyzja, która ma znaczący wpływ na jakość naszego snu i zdrowia. Materace o wymiarach 160×200 SleepMed łączą w sobie optymalną przestrzeń, komfort i funkcjonalność. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz wysokiej jakości materiałom stanowią doskonały wybór dla osób poszukujących idealnego miejsca do wypoczynku. Niezależnie od tego, czy śpisz sam, czy z partnerem, ten rozmiar materaca zapewni Ci spokojny i zdrowy sen.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Supreme, Hybrid Supreme są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.