Dobry sen to podstawa zdrowego życia, a jego jakość zależy w dużej mierze od podłoża, na którym śpisz. Wybór odpowiedniego materaca jest szczególnie istotny dla osób borykających się z problemami z krążeniem, gdyż wymagają specjalnego wsparcia, aby uniknąć pogorszenia swojego stanu zdrowia. Materace SleepMed, znane z zaawansowanej technologii i innowacyjnych materiałów, zyskują coraz większą popularność wśród tych użytkowników. A dlaczego?

Na czym polegają problemy z krążeniem?

Problemy z krążeniem, znane również jako zaburzenia krążenia dotykają wielu osób na całym świecie. Mogą przybierać różne formy, od łagodnych aż do ciężkich. A na czym to dokładnie polega? Chodzi tutaj o zaburzenia przepływu krwi przez narządy, przez co nie dociera do nich odpowiednia ilość krwi. Konsekwencją tego jest niedostateczne zaopatrzenie w tlen, co może prowadzić do rozwoju wielu schorzeń. Za przyczynę powstawania tego problemu uważa się przede wszystkim:

 • Czy materace SleepMed są odpowiednie dla osób z problemami z krążeniem?chorobę wieńcową,
 • wady zastawek,
 • kardiomiopatię,
 • niewydolność serca.

Objawy zaburzeń krążenia są dość niespecyficzne, gdyż zalicza się do nich głównie duszność, obrzęki kończyn dolnych, kołatanie serca czy ciągłe zmęczenie. Osoby z problemami krążeniowymi często skarżą się na zimne ręce i stopy, mrowienie, drętwienie, a także na trudności w gojeniu się ran. Aby móc rozwiązać ten problem, należy przede wszystkim zidentyfikować przyczynę oraz podjąć stosowne kroki w celu jej wyleczenia. Możesz jednak się wspomóc m.in. poprzez komfortowe materace SleepMed. A jaką odgrywają one tutaj rolę?

Jak materace SleepMed pomagają w problemach z krążeniem?

Materace SleepMed są zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu, wsparcia dla zdrowia kręgosłupa i układu krążenia. Wynika to z faktu, iż wykorzystano tutaj innowacyjne rozwiązania, takie jak pianka termoelastyczna VitaRest® i Celsius-Waterlily®. Posiadają one zdolność do reagowania na ciepło oraz ciężar użytkownika, przez co idealnie dopasowują się do ciała. Co ciekawe, jest rekomendowana przez lekarzy ze względu na swoje właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne. Dzięki swojej unikalnej budowie wspomaga swobodny przepływ krwi w organizmie człowieka, tym samym zwiększając poziom natlenienia tkanek. Oprócz tego:

 • mają pozytywny wpływ na układ nerwowy, dzięki czemu jest w stanie złagodzić bóle pleców i karku,
 • uniemożliwiają rozwijanie się niepożądanych, szkodliwych dla skóry i ciała mikroorganizmów oraz roztoczy,
 • pozwalają na optymalną, samoistną wentylację eliminując tym samym ryzyko przegrzania lub wychłodzenia organizmu.

Materace SleepMed – poznaj unikalne technologie

Materace SleepMed znacząco wyróżniają się na rynku, gdyż dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, które mają na celu poprawę jakości snu i zdrowia użytkowników. Na szczególną uwagę zasługują trzy kwestie – a jakie?

Materace SleepMed a technologia Airforce

Wentylacja wypełnienia materaca odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu higienicznych warunków snu oraz komfortu termicznego. Materace SleepMed wykorzystują unikalną technologię Airforce, która wyróżnia się innowacyjnym sposobem nacinania pianki, tworzącym tzw. kratkę wentylacyjną. Zostały one wykonane zarówno w pionie, jak i poziomie, co znacząco poprawia wentylację. Oznacza to, że dzięki technologii Airforce, materace SleepMed zapewniają maksymalny obieg powietrza. Wilgotne i ciepłe powietrze jest najpierw kierowane do otwartych komór, a następnie, dzięki naturalnym ruchom ciała, usuwane z wnętrza materaca i zastępowane świeżym. To innowacyjne rozwiązanie nie tylko zwiększa komfort termiczny, ale także utrzymuje materac w czystości, minimalizując ryzyko rozwoju pleśni i roztoczy.

Materace SleepMed a regulacja twardości

Jeśli szukasz materaca oferującego więcej niż jedną twardość, to materace SleepMed stanowią idealne rozwiązanie. Dzięki innowacyjnej konstrukcji SleepMed umożliwia regulację twardości na cztery różne sposoby za pomocą ruchomej warstwy pianki termoelastycznej. Każda warstwa pianki ma inny kolor, co ułatwia konfigurację materaca według indywidualnych potrzeb. Oto jak różne układy warstw wpływają na twardość:

 • układ beżowa – zielona – biała pianka zapewnia średnią twardość materaca,
 • układ beżowa – biała – zielona pianka gwarantuje idealne podparcie dla osób cięższych oraz tych, którzy mają problemy z kręgosłupem
 • układ zielona – biała – beżowa pianka zapewnia bardzo wysoką sprężystość,
 • układ biała – zielona – beżowa pianka oferuje najtwardszą opcję, polecaną osobom cięższym.

Dodatkowo SleepMed oferuje modele z dodatkowym odpinanym topem. Ta opcja pozwala na osiągnięcie aż sześciu stopni twardości, dzięki czemu można jeszcze lepiej dopasować materac do osobistych preferencji oraz wagi.

Materace SleepMed a niesamowite pokrowce

W zależności od kolekcji, marka SleepMed oferuje jedne z dwóch nowoczesnych pokrowców. Oba są eleganckie, a dodatkowo wyposażone w zamek, dzięki czemu można je z łatwością ściągnąć i wyprać w domowej pralce. A czym charakteryzują się poszczególne modele? Pokrowiec Merced z taśma 3D ostał wykonany ze śnieżnobiałej dzianiny nasączonej specjalną apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener). Ta zaawansowana technologia zwiększa odprowadzanie wilgoci, a jednocześnie nadaje mu wyjątkową miękkość. Warto również podkreślić, że dodatkowo posiada specjalne perforacje na powierzchni, które zapewniają odczuwalny efekt masażu, co dodatkowo zwiększa komfort snu. Drugą opcją jest pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. Wykonano go z dzianiny, która higieniczne środowisko do zdrowego wypoczynku. Została ona dodatkowo nasączona apreturą Purotex® wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków, która pozwala na znaczące zmniejszenie ilości alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca – aż o 93,7%.

Dobór odpowiedniego materaca ma ogromne znaczenie dla zdrowia i komfortu snu, zwłaszcza dla osób z problemami z krążeniem. Materace SleepMed, dzięki swojej zaawansowanej technologii, a także przemyślanej konstrukcji, oferują rozwiązania, które mogą znacząco poprawić jakość snu oraz ogólne samopoczucie. Chociaż każda osoba ma indywidualne potrzeby, SleepMed wydaje się być godnym uwagi wyborem dla tych, którzy szukają ulgi w swoich problemach z krążeniem.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.