Dolegliwości z wiekiem przybywa coraz więcej. Osteoporoza, reumatyzm i bóle kręgosłupa to schorzenia, które zaczynają być na porządku dziennym i negatywnie wpływają na samopoczucie seniora. Jak temu zaradzić?

Jak senior powinien spać, aby faktycznie się wyspać?

Co piąta osoba po 50. roku życia skarży się na problemy ze snem. Za młodu ośmio-, a nawet dziesięciogodzinny nocny wypoczynek był na porządku dziennym, a teraz trudno jest przespać nawet pięć godzin bez przerwy. Jeśli chodzi o przyczyny tego typu problemu, jest ich naprawdę wiele. Mogą być związane z problemami z układem moczowym, nawracającą zgagą lub ogólnym złym samopoczuciem utrudniającym spokojny wypoczynek. Odpowiednio dobrany materac i stelaż to ogromny krok w stronę lepszego i bardziej efektywnego snu. To jednak nie koniec. Na jakość wypoczynku wpływa również higiena snu, czyli regularne wietrzenie sypialni, sprzątanie oraz zmiana pościeli, oraz dbanie o stały harmonogram dnia to ogromny krok w stronę sukcesu.

Zwróć na to uwagę, jeśli chcesz, by zakupy przebiegły efektywnie

Materac dla seniora - jaki wybrać?Już jakiś czas temu wyszczególniono kilka najważniejszych parametrów, na jakie warto zwracać uwagę podczas zakupów. Są one takie same, zarówno w przypadku osób w pełni sił, jak i seniorów.

  • Rozmiar to parametr, który ma bezpośredni wpływ na jakość nocnego wypoczynku. Dla seniorów śpiących w pojedynkę poleca się łóżko z materacem 100×200, natomiast dla seniorów śpiących z partnerem: nieco większe propozycje, o szerokości od 140 cm wzwyż.
  • Rodzaj wypełnienia zależy ściśle od indywidualnych potrzeb i preferencji danego użytkownika. Dla seniorów najlepszym rozwiązaniem będą prawdopodobnie materace wypełnione piankami, czyli najszybciej rozwijającymi się surowcami na rynku. Doskonałym wyborem będzie na przykład materac piankowy 160×200, który daje ogromną swobodę ruchów, może być stosowany na stelażach z regulacją zagłówka i podnóżka oraz doskonale podpiera kręgosłup i daje uczucie komfortu.
  • Twardość materaca z reguły jest określana za pomocą uniwersalnej skali. Podłoża o twardości H1 są przeznaczone dla osób poniżej 60 kg, które preferują sen na miękkim, natomiast H4 – dla osób powyżej 100 kg.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Materac nie jest jedynym elementem wyposażenia, który wpływa na poziom odczuwanego komfortu. Zalicza się do nich również cała masa akcesoriów sypialnianych, takich jak kołdra dopasowana do aktualnej temperatury, oddychająca pościel z naturalnych materiałów, czy stelaż zwiększający higienę wynikającą z używania materaca. Największe znaczenie, zaraz po podłożu do snu, ma jednak poduszka. Poduszka dla seniora powinna być produktem starannie dopracowanym. Ma dobrze podpierać głowę, szyję i barki, a tym samym zminimalizować poziom odczuwanych dolegliwości bólowych. Bardzo częstym wyborem są więc poduszki ortopedyczne.

Zadbaj o swój sen lub spraw prezent seniorowi bliskiemu Twojemu sercu. Odpowiednio dobrany, porządny artykuł sypialniany może być podarunkiem, który zdecydowanie polepszy jakość jego życia.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/