Zdrowy i komfortowy sen jest niezbędny, aby prawidłowo funkcjonować! Jak przekłada się na naszą dobrą kondycję zdrowotną? Jest to bardzo istotne, dlatego właśnie dzisiaj poruszymy ten temat i razem zastanowimy się, co zrobić, aby cieszyć się wysokim komfortem wypoczynku!

Ile musimy spać?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle musimy się regenerować? Sen jest konieczny, aby nasze ciało było w stanie “dojść do siebie” po całym, intensywnym dniu. Również jest on bardzo potrzebny, aby nasza psychika była w stanie prawidłowo funkcjonować. Osoby, które śpią za mało często muszą mierzyć się z takimi problemami, jak: nadmierne odczuwanie stresu, wahania nastroju, a nawet stany depresyjne. Do tego dochodzą jeszcze kłopoty z koncentracją, nauką, zapamiętywaniem i przetwarzaniem nowych informacji. Bardzo ważne jest, aby również pamiętać, że brak snu może powodować w dłuższej perspektywie szereg różnego rodzaju chorób, a w przypadku dzieci i nastolatków może dojść nawet do różnych kłopotów rozwojowych. Ile powinniśmy spać? Wiele tutaj zależy od naszego wieku, zakłada się, że ta ilość wygląda następująco:

  • noworodki: nawet około 17-18 godzin,
  • starsze dzieci: około 10 godzin,
  • nastolatki: 8-10 godzin,
  • dorośli: 7-8 godzin.

Widoczne jest, że wraz z wiekiem ta potrzeba się zmienia. Wielu seniorów śpi nawet około 6 godzin, co jednak nie zawsze jest dobrym rozwiązanie,

Zadbaj o swój zdrowy sen! Sprawdź ofertę materacy w swoim mieścieCo wpływa na komfort naszego snu?

Zadbaj o wysoki komfort snu: jak to jednak zrobić? Pamiętajmy, że na jakość naszego wypoczynku przekłada się bardzo wiele czynników. Warto jest chociażby zatroszczyć się o warunki, jakie panują w naszej sypialni: kolory, jakie tam znajdziemy, ilość elektroniki wytwarzającej niebieskie światło utrudniające nam zaśnięcie, zaciemnienie, jakie można wprowadzić do sypialni, a nawet kwestie związane z tym, jak meble są ułożone. Bardzo ważną rolę pełni również materac – materace Hilding w Kielcach gwarantują wysoki komfort wypoczynku dla każdego!

Jak wybrać materac?

Czym kierować się, kiedy chcesz wybrać materac? Jest wiele czynników, na które należy zwracać uwagę, jak chociażby twardość – zasadniczo twardsze i bardziej stabilne modele powinny wybierać ciężsi z nas. Z olei te bardziej miękkie dobrze nadadzą się osób lżejszych. Dobrze jest też dodać, że ważną rolę odgrywa tutaj również wypełnienie. Nowoczesne pianki są w stanie przyjemnie otuli nasze ciało i sprawić, że  będzie ono prawidłowo podparte. Na uwagę zasługują również sprężyny kieszeniowe, gdzie elementy wypełnienia nie dotykają się dzięki umieszczeniu ich w osobnych kieszeniach.

Dobry materac i odpowiednie warunki do snu – wybierz materace Hilding w Łodzi i ciesz się wysokiej jakości odpoczynkiem.