Wielu z nas zastanawia się, jak stworzyć sobie komfortowe warunki do spania. Oczywiście zapewnić je może odpowiednio skomponowane łóżko, które będzie wyposażone w wysokiej jakości poduszkę, np. z pierza oraz dopasowany do użytkownika materac sprężynowy. Zatem, czym wyróżniają się oba te produkty? 

Poduszka z pierza – budowa i właściwości

Poduszka z pierza to produkt, który chyba każdy z nas zna. Na rynku dostępny jest od wielu lat, zapewniając nam spokojny i komfortowy wypoczynek. W ich wnętrzu znajduje się wypełnienie naturalne i ekologiczne – pierze. Wyróżnia się ono licznymi cechami, w tym:

  • zapewnieniem odpowiedniej cyrkulacji powietrza,
  • skutecznym pochłanianiem wilgoci ze skóry użytkownika,
  • zapobieganiem przegrzewania się ciała latem i wychładzania zimą,
  • miękkością i sprężystością,
  • dopasowaniem się do kształtu ciała.

Jedyną wadą, jaką posiada poduszka z pierza, jest wywoływanie alergii, a wszystko z uwagi na fakt, iż gromadzą roztocza kurzu.

Komfortowa poduszka z pierza - dlaczego warto w nią zainwestować?W jaki sposób wybrać poduszkę? 

W naszym łóżku poduszka pełni bardzo ważną funkcję – gwarantuje prawidłowe wsparcie głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym. Z uwagi na to, warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać odpowiedni dla siebie model. Przede wszystkim warto uwzględnić:

  • rozmiar,
  • kształt,
  • wysokość,
  • twardość.

Najlepsza poduszka to taka, która w korzystny sposób wpływa na nasz sen, zatem warto, aby była dodatkowo ergonomiczna i higieniczna.

Zadbaj o komfort snu i postaw na materac sprężynowy

Poduszka z pierza nie stanowi jedynego elementu wyposażenia łóżka, gdyż jego podstawą jest wysokiej jakości materac. Jest to produkt, który został stworzony specjalnie w celu zapewnienia nam zdrowego wypoczynku. Na współczesnym rynku mamy dostęp do różnych modeli, w tym popularnych materacy sprężynowych. Wyróżniają się one unikalną budową, gdyż każda ze sprężyn została osadzona w osobnych kieszonkach materiałowych. W ten sposób gwarantują wysoką elastyczność punktową, sprężystość oraz redukcję drgań. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, w tym osobiste potrzeby i preferencje użytkownika, wśród których wyróżnić możemy stan zdrowia, wiek czy twardość. Inną, ale równie ważną kwestią jest rozmiar podłoża do spania. Materac sprężynowy 80×200 świetnie sprawdzi się w mniejszych sypialniach, a większe modele, np. 160×200 – u par.

Zdrowy i spokojny sen zależy od wielu czynników, w tym odpowiednio skomponowanego łóżka. Zatem warto wyposażyć je w komfortowe poduszki oraz dopasowane do naszych preferencji materace.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Oferta dostępna na stronie sklepu SleepingHouse.