Sypialnia małżeńska to pomieszczenie, które dzielimy ze swoim parterem. Z uwagi na to, często musimy iść na liczne kompromisy w przypadku koloru ścian czy mebli, jednak czy tak samo powinno być w przypadku łóżka? Jak się okazuje, komfortowy materac to klucz do zdrowego wypoczynku zarówno jednej, jak i drugiej osoby. Zatem, na czym polega jego wybór?

Jak zadbać o komfortowy sen w sypialni małżeńskiej? 

Na efektywność snu ma wpływ wiele czynników, w tym sposób, w jaki urządzamy sypialnię. Jak się okazuje, warto uwzględnić tutaj odpowiedni kolor ścian, jak np. stonowane beże czy pastelowe odcienie, które wyciszają i przygotowują do wypoczynku organizm. Z drugiej strony, zaleca się zrezygnowanie z wyrazistych czerwieni, żółci czy różu, które mogą nadmiernie pobudzać i utrudniać zasypianie. Oprócz tego niezwykle ważne są dodatki – dywany lub zasłony, które mają tendencję do gromadzenia kurzu, zaburzając tym samym higienę snu. Inną kwestią są rośliny w sypialni. W tym przypadku warto postawić na, np. storczyki lub agawę, gdyż w nocy produkują tlen, a nie dwutlenku węgla przyczyniający się do obniżania jakości powietrza. Na uwagę zasługują również meble, w tym ich ustawienie. Jednak, na zdrowy sen w największym stopniu wpływa łóżko, które powinno być wyposażone  wysokiej jakości podłoża do spania, takie jak materace Fit.4.Sleep.

Materace Fit.4.Sleep dla dwojga 

Sypialnia małżeńska, czyli jak ją urządzić oraz wyposażyć w materace Fit.4.SleepMaterac dla par ma za zadanie w prawidłowy sposób wspierać ciało oraz dopasować się do osobistych preferencji użytkownika. Dużą rolę odgrywa tutaj twardość, czyli subiektywne uczucie, uwzględniające wagę i wzrost użytkownika. Modele, takie jak materace Fit.4.Sleep mają możliwość zmiany komfortu poprzez odwracanie materaca na drugą stronę, jednak czy to wystarczy? Dla par, które znacząco różnią się wagą, zaleca się zakup dwóch różnych podłoży do spania, takich jak, materace 80×200 i umieszczenie ich na jednym stelażu. Dzięki temu możemy cieszyć się zdrowym wypoczynkiem w komfortowych warunkach.

Materace Fit.4.Sleep – jaki rodzaj wypełnienia wybrać? 

Zarówno materac 90×200, jak i 160×200 zostały wyposażone w ten sam rodzaj wypełnienia – innowacyjną piankę oraz nowoczesne sprężyny kieszeniowe. Jednak, dla par zaleca się przede wszystkim zakup produktów sprężynowych. Dlaczego? Wszystko z uwagi na właściwości wynikające z umieszczenia każdej sprężyny w osobnej kieszonce materiałowej, dzięki czemu, materace Fit.4.Sleep, w odróżnieniu od produktów znanych nam jeszcze kilkanaście lat temu, wyróżniają się:

  • redukcją drgań,
  • możliwością dopasowania się do ciała użytkownika,
  • wysoką elastycznością punktową.

Materace dla par to wyjątkowe produkty, które umożliwiają nam komfortowy wypoczynek w ramionach partnera. Jednak pamiętajmy, aby wybierać tylko najwyższej jakości produkty, które są w stanie sprostać oczekiwaniom i wymaganiom nie jednej, a dwóch osób.

Oferta dostępna na stronie sklepu SleepingHouse.