Self-care to dziedzina, która cieszy się obecnie dużą popularnością. Z chęcią próbujemy nowych technik i produktów, testujemy i próbujemy. Jeśli interesujesz się tą tematyką, na pewno słyszeliście kiedyś o masażu kostkami lodu. Czy to prawidłowa metoda dla naszej skóry? Dowiedz się więcej!

Masaż kostkami lodu – na czym polega?

Masaż kostkami lodu to niezwykle prosta technika, która szybko i skutecznie poprawia stan naszej cery. Możemy wykonać ją właściwie w każdej chwili, bo to, co jest do niego konieczne, już mamy w naszym domu. Mowa bowiem o kostkach lodu. Oprócz tego możemy potrzebować ściereczki, w którą będziemy mogli zawinąć kostki. Następnie możemy przejść do wykonywania masażu, czyli jeżdżeniu kostkami lodu po skórze. Ważne, aby nasze ruchy były regularne. Nie zapominajmy też o tym, aby masować od wewnątrz do zewnątrz. Zależnie od tego, która część twarzy wymaga szczególnej uwagi, tak dysponujemy czasem. Upewnijmy się, aby przy okazji pomasować też szyję, która również zyska na tym zabiegu. Masaż kostkami lodu może być wykonywany parę razy w tygodniu. Sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy nasza skóra będzie poszarzała, zmęczona i pozbawiona blasku.

Co możemy użyć zamiast kostek lodu?

Masaż kostkami lodu - czy warto?Popularność lodowego masażu wzrosła na tyle, że stworzono specjalne urządzenia do wykonywania tego zabiegu. Chodzi o specjalny roller do twarzy. Dzięki niemu niezwykle prosto i komfortowo możemy przeprowadzić nasz ulubiony masaż. Roller jest mały, a składa się z plastikowego opakowania, w którego środku znajduje się lód. Ma zatyczkę, dzięki czemu po użyciu możemy go zamknąć i nie obawiać się, że przedostaną się na niego jakieś zanieczyszczenia. Roller trzymamy w zamrażarce. Możemy wyciągnąć go w każdej chwili i użyć. Nie ma wątpliwości, że to drobiazg, który ułatwi naszą codzienną rutynę.

Jakie właściwości ma masaż kostkami lodu?

Masaż kostkami lodu to coś, co zdecydowanie powinniśmy wypróbować. Warto wiedzieć, że zwyczaj używania zimnych rzeczy w pielęgnacji wcale nie jest tak młody, jak mogłoby się wydawać. Należy on do metod krioterapii, czyli leczenia zimnem. Zabieg ten dotlenia i odżywia komórki skóry. Sprawia, że krążenie zaczyna lepiej pracować, a koloryt skóry się wyrównuje. Jest niezwykle skuteczny w zmniejszaniu opuchlizny i stanów zapalnych. Z tego względu tak wiele osób stosuje go niedługo po przebudzeniu. Pomaga pozbyć się obrzęku i cieni pod oczami, a do tego przywraca blask i energię. Może ponadto wpłynąć pozytywnie na krążenie limfy w twarzy. Dzięki temu, że skóra jest lepiej dotleniona, znajduje się w niej mniej toksyn. Jej wygląd znacząco się poprawia. Zyskuje też produkcja kolagenu, która poprzez tę technikę zostaje usprawniona. Możemy też w ten sposób zmniejszyć napięcie nagromadzone w twarzy. Co ciekawe, ma również właściwości przeciwbólowe. Widzimy zatem, że jest wiele powodów, dla których warto przetestować ten rodzaj masażu. Wykonawszy go rano, od razu poczujemy się rześcy i odświeżeni. Bez wątpienia wtedy zdecydowanie łatwiej będzie nam zacząć dzień i sprostać naszym zadaniom!

Czy masaż kostkami lodu jest bezpieczny?

Pamiętajmy o tym, że przed każdym zabiegiem powinniśmy sprawdzić, czy nie istnieją jakieś przeciwskazania. Dzięki temu możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak na przykład podrażnienie skóry. Jeśli chodzi o masaż kostkami lodu, muszą unikać go osoby o delikatnej, wrażliwej cerze lub takie, które posiadają naczynka. Niska temperatura może źle wpłynąć na skórę i narazić naczynka. W tym wypadku postawmy na inne techniki czy metody, które nie będą tak krzywdzące dla nas. Właściwości kostek lodu na pewno spodobają się tym, którzy zmagają się z przebarwieniami. Nierówny koloryt skóry może być źródłem wielu kompleksów. Dzięki temu masażowi możemy sobie z nim skutecznie poradzić.

Masaż lodowy na całe ciało

Nie tylko nasza twarz może cieszyć się korzyściami masażu kostkami lodu. Technika odpowiednia jest również dla naszego ciała. Możemy wówczas liczyć na podobne pozytywne efekty, takie jak ujednolicenie kolorytu, odżywienie czy regeneracja. Oprócz tego zabieg pomoże zmniejszyć widoczność cellulitu, z którym zmaga się duża liczba kobiet. Na skutek masażu metabolizm komórek tłuszczowych zaczyna lepiej pracować, a poziom cellulitu się zmniejsza. Poza tym metoda ta ułatwi nam pozbycie się napięcia i presji, która często gromadzi się w mięśniach. Masaż lodowy na całe ciało polubią szczególnie te osoby, które zmagają się z problemami reumatycznymi. Zadziała korzystnie na cały układ krążenia. Może ponadto polepszyć naszą odporność. Masaż ciała możemy wykonać sami lub umówić się do salonu spa, gdzie profesjonaliści przeprowadzą na nas ten zabieg. Masaż może być wspaniałą okazją do tego, aby się zrelaksować i zapomnieć o wszelkich zmartwieniach. Nie ma wątpliwości, że po nim poczujemy się jak nowo narodzeni!

Jak inaczej zapewnić sobie odżywioną i wypoczętą skórę?

Nie można ukryć, że nikt nie przepada za cieniami pod oczami. Sprawiają one, że wyglądamy po prostu gorzej. Możemy robić wrażenie zmęczonych i znużonych. Nierzadko worki pod oczami mogą też utrudniać nam wykonanie idealnego makijażu, jako że będą prześwitywać. Masaż kostkami lodu to jeden ze sposobów, aby zredukować ich widoczność. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby zupełnie się ich pozbyć, powinniśmy wpierw zatroszczyć się o jakościowy wypoczynek. Cienie pod oczami pojawiają się na skutek niewyspania. Chcąc im zapobiec, musimy zapewnić sobie komfort. Koniecznie zacznijmy od materaca, który zdecydowanie najbardziej wpływa na to, jak wypoczywamy. Ważne, aby był dobrze dopasowany i wygodny. Możemy sprawdzić swoje opcje najpierw na stronie internetowej sleepinghouse.pl czy hilding.pl, gdzie czeka na nas bogata oferta materacy. Następnie możemy udać się do sklepu stacjonarnego w Radomiu samodzielnie, aby znaleźć nasz wymarzony model. Śpiąc na prawidłowo dopasowanej powierzchni, odczujemy ogromną poprawę. Będziemy budzili się wypoczęci i pełni energii, a nieestetyczne worki pod oczami przestaną być problemem.

Masaż kostkami lodu to zdecydowanie jeden z ciekawszych sposobów, aby poprawić wygląd naszej cery. Dzięki niemu możemy ujędrnić skórę, zmniejszyć opuchliznę i cienie pod oczami, a także odświeżyć się. Wykonanie masażu kostkami lodu przed ważnym wyjściem na pewno wyjdzie nam na dobre!