Nie można ukryć, że makijaż czy pielęgnacja twarzy jest istotna. Warto jednak zwrócić uwagę ponadto na nasze brwi. W zależności od tego, w jakim są stanie, mogą dodawać lub odejmować nam uroku. Brwi stanowią bowiem obramowanie dla naszych oczu. Mogą nadać naszej twarzy dany charakter i sprawiać, że będziemy wyglądać na przykład poważniej lub łagodniej. Starannie wyregulowane brwi dodadzą nam elegancji i spowodują, że będziemy sprawiać wrażenie zadbanych, estetycznych osób. Mogą nawet optycznie zmienić nasze rysy. Nie ma wątpliwości, że dla takiego efektu warto nauczyć się prawidłowej i bezpiecznej regulacji. Jeśli opanujemy tę umiejętność, będziemy mogli cieszyć się ładnymi, dopasowanymi brwiami.

Czym wyregulować brwi?

Przed rozpoczęciem regulowania należy zaopatrzyć się w niezbędne produkty. To, co będzie nam przydatne, zależy od wybranej przez nas metody. Najpopularniejszym i najłatwiejszym sposobem jest wykorzystanie pęsety. Pomocna będzie też szczoteczka do brwi, dzięki której będziemy mogli unieść włoski do góry czy ułożyć je na koniec. Inną metodą jest zastosowanie gorącego wosku. Musimy tutaj zaopatrzyć się też w patyczki kosmetyczne, za pomocą których naniesiemy produkt na skórę oraz w specjalny papierek, który należy nałożyć, a potem zerwać, aby pozbyć się włosków. Szybkie i proste wyregulowanie brwi umożliwi nam trymer. Możemy też posłużyć się około 20-centymetrową nitką, aby skutecznie wyrwać włoski. Pamiętajmy, że wszelkie akcesoria do regulacji powinny być sterylne i oczyszczone.

Regulacja brwi – krok po kroku

Jak prawidłowo wyregulować brwi?Pierwszy krok w regulacji brwi to oczyszczenie skóry, aby pozbyć się resztek kosmetyków. Warto usiąść w takim miejscu, w którym będzie dobre naświetlenie. Dzięki temu łatwiej będzie nam dostrzec malutkie włoski. Postawmy przed sobą lusterko kosmetyczne, najlepiej z efektem powiększającym, który umożliwi nam zauważenie wszelkich szczegółów. Zanim jeszcze przystąpimy do wyrywania włosków, za pomocą pędzelka lub białej kredki wyznaczmy pożądany przez nasz kształt brwi. Pamiętajmy o wyraźniejszym zaznaczeniu najważniejszych punktów brwi, czyli jej początku, łuku i końca. Jeśli korzystamy z pęsety, powinniśmy wpierw naciągnąć delikatnie skórę i dopiero wtedy wyrwać włoski. Dzięki temu będziemy mogli być bardziej precyzyjni, a do tego ograniczymy związany z tym ból. Miejmy na uwadze, aby pozbywać się włosków od dołu. Zwróćmy też uwagę na to, czy nie rosną nam jakieś włoski w przestrzeni nad nosem, czy nad brwiami. Na koniec przeczeszmy włoski szczoteczką, aby nadać im upragniony kształt. Skontrolujmy, czy wszystko jest w porządku i w razie potrzeby nadajmy poprawki.

Pielęgnacja po regulacji brwi

Regulacja brwi może sprawić, że skóra wokół oczu może być zaczerwieniona i podrażniona. Należy obchodzić się z nią ze szczególną ostrożnością. Jeśli regulujemy brwi za pomocą wosku, możemy doświadczyć uczucia pieczenia. W tym wypadku warto schłodzić bolące miejsce za pomocą kostki lodu zawiniętą w papier. Dobrze jest dodatkowo sięgnąć po delikatny krem, który odżywi skórę i złagodzi podrażnienia. Jeśli nakładamy kosmetyk wieczorem, odczekajmy trochę czasu, zanim położymy się spać. Dajmy kremowi się wchłonąć. Dzięki temu będzie mógł odpowiednio zadziałać i przynieść efekty, a nie będzie przez przypadek wtarty w powierzchnię poduszki. Pilnowanie czystości pościeli to coś, co powinno wejść nam w nawyk. Musimy bowiem pamiętać, że to, czy powierzchnia naszej poduszki jest czysta, może wpłynąć na stan naszej cery. Zanieczyszczenia, bakterie czy drobnoustroje mogą wywołać wypryski i niedoskonałości. Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę w przypadku sypialni, to dobór odpowiedniego materaca. Od niego zależy to, czy się wyśpimy. Dobrze zatem wybrać taki model jak materac sprężynowy 160×200 cm, który usatysfakcjonuje nas swoją jakością i przydatnymi właściwościami. Tego typu produkty znajdziemy zarówno w sklepie online, jak i w stacjonarnym Radom.

Jaki kształt brwi?

Wybranie odpowiedniej techniki regulacji nie wystarczy. Musimy też zastanowić się nad tym, jaki kształt brwi będzie nam najbardziej pasował. Wtedy będziemy mogli cieszyć się najlepszym efektem. Warto mieć na uwadze, że obecnie trendują naturalne, grube brwi zaczesane do góry. Jeśli nasze brwi naturalnie są grubsze, nie musimy regulować je tak bardzo. Dobrze jednak dopasować formę brwi do kształtu twarzy. Osoby o okrągłej twarzy dobrze wyglądają z delikatnie dłuższymi brwiami, które mają lekko zaostrzony kształt. To bowiem dodaje ostrości ich rysom. Owalna twarz najlepiej będzie prezentować się w delikatnych, prostych brwiach. Posiadaczki kwadratowej twarzy powinny za to wyregulować brwi w długi łuk, który będzie najbardziej im pasował. Twarz trójkątna wymaga brwi w formie subtelnego półkola, który doda jej łagodności. Niezależnie od wybranego przez nas kształtu, musimy uważać na to, aby przerwa między nami nie była zbyt duża. Może to bowiem niekorzystnie wpłynąć na nasze rysy, optycznie poszerzając nos. Zwróćmy uwagę również na punkt załamania brwi. Ustala się, że ma się on znajdować na 2/3 długości brwi. Łuk w tym miejscu będzie wyglądał naturalnie i estetycznie. Jeśli chodzi o grubość brwi, miejmy w głowie to, że za grube brwi nadadzą nam ostry, poważny wyraz, za to zbyt cienkie niepotrzebnie postarzą. W przypadku, w którym decydujemy się na regulację brwi u kosmetyczki, pamiętajmy o tym, że możemy poprosić ją o doradzenie nam najlepszego kształtu brwi. Jako specjalistka powinna wziąć pod uwagę nasze rysy i na ich podstawie dopasować do nas najbardziej odpowiedni rodzaj brwi.

Brwi są bardzo ważną częścią naszej twarzy. To obramowanie naszych oczu, które może znacząco wpłynąć na to, jak wyglądamy. Warto zatem poznać zasady regulacji, aby ukształtować je w taki sposób, który będzie dodawał nam uroku. Zawsze możemy też skorzystać z pomocy kosmetyczki, która w profesjonalny sposób nada im odpowiednią formę.

Przeczytaj także: Łóżko – pierwszy wybór