Dzieci potrzebują więcej snu niż przeciętny człowiek. Wiąże się to z zachodzącymi w organizmie procesami oraz rozwijaniem się całego ciała. Właśnie dlatego konieczne jest dobranie odpowiedniego podłoża, które zapewni odpowiednie warunki do wypoczynku dla Twojej pociechy. Wybierając materac dziecięcy należy mieć na uwadze wiele czynników, w tym twardość, higieniczność czy trwałość. 

Dlaczego warto kupić materac dla dziecka?

Sen jest ważny dla każdego człowieka, ponieważ zapewnia prawidłowe funkcjonowanie i rozwój. Dzieci jednak potrzebują go znacznie więcej niż dorośli, dlatego w celu poprawy jakości oraz efektywności ich snu stworzono materace dziecięce. Są to produkty innowacyjne, skierowane specjalnie do tej grupy wiekowej. Renomowani producenci tego typu produktów dbają, aby były one wykonywane z jak największa dbałością, a zastosowane materiały były w pełni bezpieczne. Nie da się jednak nie zauważyć, że w zależności od wieku dziecka, konieczny będzie wybór innego modelu. Z uwagi na to materace do spania dla dzieci dzieli się na:

  • materace dla niemowląt – produkty dopasowane wielkością do łóżeczka maluszka. Charakteryzują się wodoodpornym materiałem i pozytywną opinia Instytutu Matki i Dziecka. Idealnie sprawdzą się zarówno w czasie snu, jak i pierwszych zabaw.
  • materace dla nastolatków – produkty przeznaczone dla starszych dzieci z myślą o wspieraniu ich rozwoju zarówno fizycznego, jak i umysłowego. Tego rodzaju podłoża umożliwiają regeneracyjny sen, dzięki któremu dziecko będzie mogło się lepiej skoncentrować oraz przyswajać fakty.

Materace dziecięce muszą być odpowiednio dopasowane do potrzeb i wieku dziecka. Nie zmienia to jednak faktu, że w ofercie lokalnych sklepów można znaleźć wiele ciekawych i przede wszystkim bezpiecznych podłoży dla dziecka. Czym one się charakteryzują?

Materace dziecięce – który model wybrać?

Materace dziecięce - zdrowy i komfortowy sen pociechy!W ofercie lokalnych sklepów już dawno pojawiły się specjalne materace dziecięce, które rodzice mogą odpowiednio dopasować dla swojego maluszka lub nastolatka. Wśród nich pojawiają:

  • Hilding Dobranocka – średniej twardości materac zbudowany na bazie pianki FlexiFoam gwarantującej wysoką elastyczność i plastyczność.
  • Hilding Kołysanka – twardy model posiadający elastyczną i plastyczną piankę FlexiFoam oraz antyalergiczną matę kokosową.
  • Hilding Safety Smyk – średniej twardości materac stworzony ze sprężystej i wytrzymałej pianki wysokoelastycznej oraz pianki FlexiFoam zapewniającej podwyższone boki materaca.
  • Hilding Funky – posiadający dwie twardości materac odwracalny, który w swoim składzie posiada różniące się twardością pianki FlexiFoam,
  • Hilding Breakdance – materac cechujący się dwiema twardościami, dzięki którym można odpowiednio dopasować materac pod aktualne potrzeby nastolatka. Jego wkład składa się z innowacyjnej pianki FlexiFoam, która jest wyjątkowo elastyczna i plastyczna. Materac ten jest również przystosowany do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka.

 

Odpowiedni materac dla dziecka to nie łatwy wybór, w którym pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników. Jednak najważniejsze, aby wybrany materac był wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów, które zapewnią dziecku bezpieczeństwo.