Materace dla alergika powinny być produktami najwyższej jakości, które będą gwarantowały świetną wentylację oraz skuteczne odprowadzanie wilgoci z wnętrza wypełnienia. Dzisiaj zaprezentujemy najlepsze!

Materac antyalergiczny – jaki powinien być?

Dla osób, które borykają się z problematycznymi reakcjami alergicznymi świetnym rozwiązaniem bez wątpienia będą modele piankowe. Dlaczego? Przede wszystkim struktura wkładu jest wykonana z pianki najwyższej jakości, która świetnie przepuszcza powietrze. Co gwarantuje bardzo dobrą wentylację i jednocześnie nie zatrzymuje wilgoci wewnątrz produktu, przez co całość nie sprzyja rozwojowi grzybów, pleśni czy też innych drobnoustrojów. Warto też zwracać uwagę na pokrowce, które nie będą w żaden sposób hamować wentylacji, a jednocześnie dadzą nam możliwość prania w warunkach domowych, co pozwoli pozbyć się wszelkiego rodzaju zabrudzeń oraz kurzu czy innych niepożądanych gości!

Termoelastyczny czy wysokoelastyczny?

Materace dla alergika - produkty najwyższej jakościZastanawiasz się, który materac może okazać się dla Ciebie najlepszy? Czy lepiej stawiać na modele termoelastyczne czy jednak wysokoelastyczne? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, ponieważ zarówno jedne, jak i drugie świetnie sprawdzą się dla wszystkich osób, które muszą borykać się z nawracającymi reakcjami alergicznymi. Pod uwagę obowiązkowo należy wziąć Hilding Salsa, który cieszy nas jednocześnie stabilną pozycją kręgosłupa, lecz też miłym efektem otulenia i prawdziwym relaksem. Koniecznie trzeba spojrzeć też na Hildig Foxtrot, który daje nam możliwość wybierania pomiędzy twardą, a bardzo twardą powierzchnią. Pianka wysokoelastyczna jest bardzo trwała i odporna na odkształcenia, dzięki czemu produkt sprawdzi się również dla cięższych osób i bez wątpienia będzie im dobrze służył.

Porządny materac dla alergika

Mówiąc o materacach piankowych warto jest wskazać jeszcze Hilding Rock and Roll. On również ma wypełnienie z pianki wysokoelastycznej, jednak posiada twardość H2 i H3, czyli dobrze sprawdzi się również dla osób, które wolą bardziej miękkie powierzchnie do snu. Wypełnienie zostało wyprofilowane w aż siedem stref twardości, w związku z czym każda partia ciała jest podpierana w indywidualny sposób. Warto też zwrócić uwagę na to, jakie pokrowce mamy do wyboru, a mianowicie Tencel New z nowoczesnych włókien wiskozy, która jest przyjemna do skóry oraz designerski pokrowiec Italiano. Oczywiście obydwa mogą zostać wyczyszczone w aż 60 stopniach, w związku z czym bez problemu pozbędziemy się z ich powierzchni wszelkiego rodzaju niechcianych gości.

Materace bezpieczne dla alergików powinny być stworzone z dbałością o najmniejsze szczegóły, dlatego nie ma co się zastanawiać – wybierajmy jedynie produkty najwyższej jakości!