Kołdry naturalne należą do najbardziej lubianych. Stanowią one gwarancję cudownego uczucia miękkości, w przyjemny sposób otulają ciało i podwyższają komfort naszego wypoczynku. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat właśnie tego typu modeli – zapraszamy do lektury.

Kołdra naturalna czy syntetyczna?

Kołdra naturalna to wspaniałe rozwiązanie, które gwarantuje wysoki komfort wypoczynku. Zazwyczaj w ich wnętrzu możemy znaleźć między innymi pierze lub też gęsi puch. Dostępne są też nowatorskie modele z włóknami, które są produkowane z sierści alpak. Bez wątpienia, warto jest na nie zwrócić uwagę, między innymi ze względu na fakt, że wykazują one właściwości termoregulacyjne, przez co idealnie sprawdzają się niemal przez cały rok! Warto też wspomnieć kilka słów o kwestiach antyalergicznych, ponieważ nie poleca się puchowych wyrobów dla osób, które zmagają się z nadwrażliwością dla wszelkiego rodzaju pyłki. Z kolei jednak warto jest podkreślić, że kołdry z włókna z alpak nie posiadają lanoliny. Oznacza to dokładniej, że do wypełnienie ogranicza rozwój bakterii oraz roztoczy. Jest to rozwiązanie, które stanowi świetną alternatywę dla wyrobów syntetycznych, wybieranych właśnie przez alergików i wszystkich, którym zależy na wysokiej higienie w łóżku.

Jaką kołdrę naturalną wybrać?

Jaka kołdra naturalna i poduszka do spania to dobry wybór?Szukając idealnego rozwiązania, naszą uwagę powinny przykuć właśnie najwyższej jakości naturalne modele. Świetnie sprawdzi się między innymi kołdra z włókna alpaki, będąca doskonałą opcją na 4 pory roku. Stanowi ona połączenie dwóch warstw o różnych właściwościach: lekkiej letniej, która w sam raz nadaje się na bardziej gorące dni. Drugą natomiast jest całoroczna, zdająca egzamin chociażby jesienią czy też wiosną. Co istotne, mogą one zostać połączone, w związku z czym zaleca się je dla tych najbardziej wymagających użytkowników, którzy cenią sobie optymalny komfort termiczny! Innym, świetnym rozwiązaniem będzie klasyczna kołdra puchowa, w której wnętrzu znajdziemy prawdziwy gęsi puch umieszczony w kasetowych komorach, co daje nam gwarancję tego, że wypełnienie nie będzie się przemieszczać w trakcie użytkowania, w związku z czym nie utraci swoich pierwotnych właściwości.

O czym pamiętać?

Oczywiście bardzo istotną rolę pełni kołdra, jednak nie tylko. Pamiętajmy też, że poduszka do spania powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego z nas. Warto jest chociażby spojrzeć na modele specjalistyczne w dostosowanych do naszych krzywizn anatomicznych kształtach. Pomagają one rozluźnić i odpowiednio podtrzymują szyję, co skutecznie zapobiega dolegliwościom bólowym. Dodajmy też, że bardzo ważną rolę pełni także stelaż pod materac. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie on w dużej mierze wpływa na utrzymanie podłoża do spania w prawidłowej pozycji, a tym samym ułatwia utrzymanie optymalnego podparcia dla całej sylwetki.

Dobra kołdra jest konieczna do tego, abyśmy w pełni komfortowo mogli przespać całą noc. Szczególnie liczne, pozytywne właściwości wykazują modele naturalne, dlatego koniecznie trzeba je mieć na uwadze.