Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że skóra to złożony narząd pełniący funkcję ochronną, a także biorącą udział w termoregulacji. W dużej mierze pełni również funkcję estetyczną, gdyż jej odpowiedni wygląd wpływa na sposób postrzegania człowieka. Z uwagi na to, warto odpowiednio pielęgnować skórę. Można to robić między innymi poprzez domowe spa oraz zdrowy sen!

Idealna skóra? Postaw na domowe spa!

Domowe spa opiera się wykonywaniu licznych zabiegów, które mają na celu dbanie o stan skóry. Dzięki niemu możemy przywrócić jej blask oraz jędrność. Musimy jednak w tym celu wykorzystać odpowiednie kosmetyki, które powinny zawierać przede wszystkim składniki pochodzenia naturalnego i witaminy. Do podstawowych zabiegów wykonywanych w tym czasie zalicza się:

  • oczyszczanie skóry – pozwala to na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń,

  • peeling – poprzez złuszczenie naskórka, skóra jest gładka, a składniki czynne z kosmetyków lepiej w nią wnikają,

  • stosowanie maseczek – produkty, które wyróżniają się wysokim stężeniem składników czynnych, dzięki czemu intensywnie odżywiają skórę,

  • nawilżanie – nakładamy tutaj na skórę różnego rodzaju produkty, które mają ją przede wszystkim nawilżyć.

Komfortowe łóżko a stan skóry

Wygodne łóżko pozwala nam na zdrowy i komfortowy wypoczynek. Ma on korzystny wpływ na wiele aspektów naszego ciała – w tym skórę. Wiąże się to z tym, że wówczas zwiększa się przepływ krwi. Nadaje jej to zdrowy blask, redukuje cienie czy opuchliznę pod oczami. A jakie elementy łóżka mają największy wpływ na stan skóry?

Materac do spania

Jak dbać o stan skóry w czasie snu?Materac do spania to najważniejszy aspekt każdego łóżka. Zostały one stworzone specjalnie w celu zapewniania nam zdrowy wypoczynku. Oznacza to, że są w stanie idealnie dopasować się do anatomicznych potrzeb i preferencji użytkownika. W ten sposób stabilizują kręgosłup i sylwetkę użytkownika, jednocześnie gwarantując regenerację całego ciała.

Poduszka

Poduszka odpowiada za prawidłowe wsparcie głowy, barków i kręgosłupa szyjnego. Decydując się na dopasowane do naszych potrzeb i preferencji modele, możemy zapewnić sobie komfortowy wypoczynek, który korzystnie wpływa na stan skóry. Oprócz tego, na współczesnym rynku znajdziemy również wyjątkowe modele, do których zalicza się poduszka antyzmarszczkowa. Jej unikalna budowa uniemożliwia napinanie i rozciąganie skóry, przez co nie powstają zmarszczki.

Pościel

Pościel ma ciągły kontakt z naszą skórą. Decydując się na odpowiednią pościel, warto wziąć pod uwagę rodzaj materiału. Wśród modeli dostępnych na rynku wyróżnia się, chociażby pościel bawełniana 200×220, pościel lniana 180×200 czy pościel satynowa 160×200. Odpowiedni wybór oznacza, że nie musimy się martwić, np. o podrażnienie skóry w czasie snu lub reakcji alergicznych.

Zdrowy sen jest niezwykle ważny dla każdego, gdyż pozwala nam na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Wpływa na nasze ciało pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Dbając o sen, możemy poprawić stan swojej skóry, a także ogólnego samopoczucia.