Coraz więcej osób docenia błogie chwile spędzone w swoim zaciszu domowym. Jest jednak pewna teza, z którą większość osób z pewnością się zgodzi – zdecydowanie najlepiej odpoczywa się w ładnych i przytulnych pomieszczeniach. Jak się jednak okazuje, wcale nie musisz remontować całego mieszkania, by czuć się w nim tak, jak w luksusowym hotelu.

To, co w sypialni najważniejsze – poduszki, koce i pledy

Niekiedy aż trudno uwierzyć w to, jak wiele może zmienić kilka niepozornych dodatków. Akcesoriami, które najbardziej rzucają się w oczy w sypialni zdecydowanie są wszelkiego rodzaju poduszki ozdobne, miękkie koce, czy pledy w stylu boho, które są nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Nie trzeba być miłośnikiem architektury wnętrz, by zauważyć, że pościelone codziennie rano łóżko, na którym znajduje się kilka poduszek zdecydowanie bardziej zachęca do odpoczynku, aniżeli niedbale rzucone na materac akcesoria sypialniane

Oświetlenie w sypialni – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Wiele osób zapomina o tym, że sypialnia powinna być miejscem błogiego wypoczynku i tylko i wyłącznie tego. Z tego właśnie powodu należy oddzielić ją od codziennych obowiązków i zadbać o oświetlenie, które będzie sprawiało, że na myśl przyjdzie jedynie chęć relaksu i chwili oderwania się od rzeczywistości. Najlepiej wybierać więc światło lekko przygaszone, o ciepłym odcieniu, który sprawi, że w pomieszczeniu zapanuje ciepły, inny niż w innych częściach domu, czy mieszkania klimat.

Małe wielkie rzeczy

Co zrobić, aby w sypialni zapanował niepowtarzalny klimat?Jakie dekoracje wybrać, aby sypialnia stała się prawdziwym azylem? To oczywiście zależy od stylu, w jakim dane pomieszczenie jest urządzone. Jeśli w pokoju przeważa styl wnętrzarski boho, świetnym akcesorium będą łapacze snów, makramy, czy plecione kwietniki. Całość doskonale dopełnią wiklinowe kosze do przechowywania oraz fotele wykonane z tego samego surowca, czy też plecione kosze. W nieco bardziej surowych, loftowych wnętrzach świetnie sprawdzą się rośliny, które nieco ożywią pomieszczenie, a także ciekawe ilustracje w minimalistycznych ramach. W sypialni nie powinno zabraknąć również jeszcze jednego elementu –  świece zapachowe nie tylko wprowadzą do tego niezwykle intymnego pomieszczenia niepowtarzalny klimat, ale również sprawią, że będzie się w nim unosił przyjemny, uspokajający i wyciszający zapach. Ogromną zaletą dostępnych obecnie świec zapachowych jest to, że zachwycają również swoim wyglądem i subtelną stylistyką, która rzuca się w oczy, a jednocześnie nie sprawia, że świeca staje się przytłaczającym elementem wystroju. Ponadto, niektóre z nich mają wiele cenionych właściwości – lawendowe świece zapachowe przyspieszają zasypianie, a woń sosny wspomaga pracę układu oddechowego.

Materac – dlaczego jest tak ważny i na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Poza wszystkimi szczegółami i dodatkami wymienionymi powyżej, szalenie istotną rolę w sypialni odgrywa również materac. To właśnie on warunkuje, czy będzie to pomieszczenie, w którym można prawdziwie wypocząć i skorzystać ze wszystkich drobnych detali, jakie się w nim znajdują. Podłoże do snu ma bardzo duży wpływ na regenerację mięśni w nocy, a także rozluźnienie stawów. Zbyt sztywny materac wymusza na użytkowniku napięcie na jednakowej płaszczyźnie, a co za tym idzie – sen w niezwykle nienaturalnej pozycji. Równie niepożądaną sytuacją jest ta, w której to podłoże do snu jest zbyt miękkie. W takiej sytuacji osoba śpiąca zapada się na powierzchni materaca i traci cenne podparcie kręgosłupa. Jak więc można się domyślać, idealnym scenariuszem jest odnalezienie “złotego środka”, dzięki któremu nocny wypoczynek będzie przyjemny i efektywny. Na co zatem zwracać uwagę podczas zakupów, aby uniknąć takich sytuacji? Najważniejsze parametry to:

  • Wzrost i budowa ciała użytkownika. Wybrany model materaca powinien być przynajmniej o 20 cm dłuższy od użytkownika. Podobnie wygląda kwestia twardości – przyjmuje się, że im użytkownik cięższy, tym twardsze powinno być podłoże do snu. Należy to jednak traktować z przymrużeniem oka – ten parametr zależy również od osobistych preferencji przyszłego posiadacza danego materaca.
  • Rodzaj wypełnienia. Standardowo materace dzieli się na dwie grupy – piankowe i sprężynowe. W każdej kategorii znajdują się kolejne rodzaje podłoży do snu, dlatego niewątpliwie jest z czego wybierać.
  • Potrzeby wynikające ze stanu zdrowia. Nie jest tajemnicą, że konkretne dolegliwości mogą “wymuszać” na użytkowniku wybór pewnego konkretnego podłoża do snu. Na nocny wypoczynek poświęca się bowiem średnio ⅓ życia, dlatego szczególnie ważne jest, by dbać o swoje zdrowie właśnie w tym czasie.

Wiesz już, co zrobić, aby sypialnia stała się prawdziwym azylem. Nie pozostaje Ci więc nic innego, jak zastosować się do powyższych rad i cieszyć się pomieszczeniem, w którym relaks wejdzie na zupełnie nowy, nieznany jak dotąd poziom.

Sprawdź ofertę: https://sleepinghouse.pl/137-materace-160×200