Delikatny kręgosłup niemowlęcia potrzebuje dobrego wsparcia, aby prawidłowo się rozwijać. Bardzo duża w tym rola materaca, ponieważ kilkumiesięczne dziecko spędza w łóżeczku większą część doby. Ważne, Aby był on średniotwardy i bezstrefowy, ponieważ dziecko śpi w bardzo różnych pozycjach i potrafi przesuwać się w trakcie snu nawet o 180 stopni. Z tego powodu nie ma uzasadnienia wydzielanie na nim stref na nogi czy główkę. Priorytetową sprawą podczas zakupu materaca dla niemowlęcia jest upewnienie się, że posiada on wszystkie niezbędne certyfikaty, potwierdzające jego wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Warto szukać informacji na temat atestów Oeko-tex Standard 100 (stanowi on gwarancję, że produkt nie zawiera szkodliwych dla maluszka substancji chemicznych), certyfikatów przyznawanych przez uznane organizacje oraz ośrodki badawcze i lecznicze, takie jak Instytut Matki i Dziecka, a także w przypadku nadaktywnych niemowląt warto zadbać, aby zewnętrzne krawędzie materaca zabezpieczały dziecko przed ewentualnym wypadnięciem.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Hilding Safety Smyk - materac dziecięcy Jednym z nielicznych modeli, które łączą w sobie wszystkie wyżej opisywane cechy, czyli: brak szkodliwych materiałów, posiadanie stosownych rekomendacji i opinii, a także technologiczne rozwiązania, które sprawiają, że Twój maluszek nigdy nie był tak bezpieczny w trakcie nocy – jest model Hilding Safety Smyk. To materac, który powstał głównie z myślą o niemowlętach i ich bezpieczeństwie. Wkład materaca został stworzony tak, iż zewnętrzne krawędzie materaca są wyższe od blatu materaca, zaś całość posiada kształt łódeczki. Dzięki takiej konstrukcji i rozwiązaniu marki Hilding (podwyższone boczki z pianki Flexifoam o wysokości 12 cm) otrzymujemy niezwykle bezpieczny materac z którego dziecku jest znacznie trudniej wypaść podczas „nocnego wiercenia się”. To technologia, która pozwala nie tylko na klasyczne ułożenie materaca w ramie stelaża, ale także zabranie je ze sobą na dalekie wakacje, gdzie spełni funkcję łóżeczka, a nawet praktycznego przewijaka w terenie.

Unikatowa konstrukcja zapewni równomierne podparcie dla całego ciała

Konstrukcja materaca opiera się na innowacyjnej piance Velvet Touch (o wysokości 10cm), która odpowiada za optymalną sprężystość i elastyczność wkładu. Posiada także właściwości pozwalające zachować higienę i odpowiedni poziom wentylacji. Materacyk dzięki niej zapewnia maluszkowi odpowiednie podparcie dla ciała, wpływając na komfortowy i regenerujący siły sen.

Rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka

Powyższe informacje oraz fakt posiadania pozytywnej opinii, wydanej przez Instytut Matki i Dziecka (nr Op-4870; ważna do 31.07.2022 roku) sprawia, że nie musisz dalej szukać materaca dla swojego dziecka, bo wybór wydaje się prosty i naturalny. Materacyk ten jest dostępny dla niemowląt od pierwszych dni życia, dlatego oferowany jest w zestawie z unikatowym, wodoodpornym pokrowcem Lotus, który można regularnie prać (w temp do 40*C) bez obaw o utratę jego właściwości czy designerskiego wyglądu.