Planujesz zmianę aranżacji wnętrza? Nie masz inspiracji, ale męczy cię już widok ciągle przewijających się tych samych dekoracji, materiałów, stylów? Chciałbyś wprowadzić coś nowego do swojego domu, co wyróżniałoby się wśród pozostałych? Masz artystyczne zdolności, które tylko czekają na to, by zostać wykorzystane? Na szczęście istnieje rozwiązanie – zamiast szukać pomysłów gdzieś indziej… Zrób to sam! 

Po swojemu 

W dobie podążania za trendami i inspirowania się innymi ciągle mamy szansę na to, aby urzeczywistnić własne wizje i się wykazać. Wbrew pozorom, artystyczne hobby wciąż są bardzo popularne – dlaczego więc nie wykorzystać swoich zdolności? Oczywiście, wymaga to więcej poświęcenia niż skorzystanie z gotowego formatu – ale są duże szanse, że okaże się wiele warte i satysfakcjonujące.

Kiedy mamy zacięcie artystyczne i zależy nam, by nasz dom był wyjątkowy, wszystkie drzwi stoją przed nami otworem! Użycie własnej inwencji twórczej nie dość, że przyniesie nam dużo zabawy, to zapewni nam niepowtarzalny efekt. Dzięki temu nasze wnętrze zyska własną duszę, a przebywanie w nim stanie się niesamowitym doświadczeniem.

Hobby, za które twoje wnętrze ci podziękujeKreatywne sposoby

W jaki sposób wypełnić przestrzeń twórczymi elementami? Bez wątpienia posiadamy wiele opcji. Najpierw, jeśli nie obawiamy się takich zadań, możemy sami zabrać się za malowanie ścian w naszym mieszkaniu. W ten sposób mamy większą swobodę na poszalenie z kolorami i wzorami – może dodajmy wzór z ulubionego filmu lub książki? Wybierzmy kolory, które bardzo nam się podobają, nawet jeśli innym mogą wydać się lekko ekstrawaganckie.

Robiąc to sami, zyskamy kontrolę nad całym procesem. Gdy uda nam się doprowadzić go do końca, poczujemy wielką radość.

Malować możemy również na mniejszym formacie. W sklepach dostępne są różnych rozmiarów płótna, które świetnie sprawdzą się jako naścienny obraz. Materiały wcale nie są drogie – zaopatrzywszy się w podstawowy zestaw farb akrylowych lub akwarelowych, wciąż uzyskamy wspaniały wynik.

Malując obraz własnoręcznie, sami możemy wybrać, co się na nim znajdzie. Ulubiony widok, abstrakcja, portret ukochanej osoby… Możliwości są nieskończone. W ten sposób zyskujemy szansę na wykazanie się kreatywnością i pomysłowością. Do tego tworzymy coś własnego, co będzie miało ogromną wartość. Wieszając gotowy obraz na ścianie, na pewno otrzymamy wiele komplementów od odwiedzających nas osób.

Wyjątkowa ceramika 

Dekoracje do naszego mieszkania również możemy zrobić sami. Niesamowicie prezentować będą się ozdoby wykonane z masy ceramicznej, które swoją prostotą i subtelnością zachwycają od dawna. Spróbować tej sztuki możemy na licznych warsztatach ceramicznych, które organizowane są w wielu miastach. Poza dekoracjami możemy stworzyć przedmioty użytkowe, takie jak filiżanka czy talerzyk, które nie dość, że przydadzą się w codziennym życiu, to jeszcze będą stanowiły wyjątkowy dodatek.

Ceramika ozdobna pozwoli nam na zdobycie oryginalnych, solidnych przedmiotów, które będą służyć naszemu wnętrzu przez długi czas.

Tworzenie od zera 

Długotrwałe zajęcia, takie jak szydełkowanie, mogą wydawać się nużące, jednak dla osób, które nimi się interesują, efekt jest wart każdej powtarzalnej czynności. W ten sposób możemy własnymi rękami zrobić coś od zera. A kiedy czynimy coś ze świadomością, że sprawdzi się to w naszym własnym domu, ukończenie zadania przyniesie wielkie zadowolenie. Ozdoby, podstawki, poszewki, maskotki – szydełko prezentuje mnóstwo możliwości, które nadadzą się do wszystkich pomieszczeń. Na przykład w sypialni wspaniale wyglądać będą wyszydełkowane poszewki na poduszki lub koc 150×200, który będzie stanowił ciekawy element.

Bez wątpienia jest to hobby dla cierpliwych, jednak warto dać temu szansę, ponieważ wyniki są naprawdę niezwykłe. Dzięki szydełku zyskujemy piękne, własnoręcznie robione przedmioty, które w dodatku stworzone są z dobrego materiału. Wiele osób kupuje podobne dzieła. Osoby, które potrafią zrobić je same, powinny być dumne z tej umiejętności.

Samodzielna praca, większa satysfakcja 

Jeśli mamy artystyczne zdolności, nie powinniśmy dać im się zmarnować! Wykorzystajmy swoje talenty, tworząc niepowtarzalne wnętrze. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz wystrój jest wyjątkowe, a przedmioty solidne i trwałe. Świadomość, że część z naszych dekoracji wykonaliśmy sami, przyniesie nam satysfakcję, ilekroć spojrzymy na dane dzieła. Niech wizja ziarnowego czasu czy dużej odpowiedzialności nas nie przytłacza – efekt naprawdę okaże się warty naszych wysiłków.

Aby jeszcze lepiej docenić naszą pracę, powinniśmy zapewnić sobie odpowiednie miejsce do odpoczynku, w którym będziemy mogli się zregenerować i nabrać sił na tworzenie nowych rzeczy. W tym pomóc może materac. Odpowiednio dobrany, prezentujący najwyższą jakość, zapewni nam komfortowy sen każdego dnia. Warto się nad tym zastanowić, jeśli zależy nam, by być wypoczętym i gotowym na nowe wyzwania.