Zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci, pełni energii i w dobrym humorze, zależy w dużej mierze od podłoża do spania. Zaleca się, aby każdy z nas – niezależnie od wieku, wypoczywał na odpowiednio dopasowanym materacu. Współczesny rynek oferuje wiele rozwiązań, a do najbardziej popularnych zalicza się materace piankowe. Dlaczego? 

Czym są materace piankowe? 

Materace piankowe to innowacyjne i stosunkowo nowe rozwiązanie, które na przestrzeni lat zyskało w oczach naszego społeczeństwa. Wszystko dzięki unikalnemu wypełnieniu, jakim jest pianka. Jej budowa oraz właściwości zależą przede wszystkim od rodzaju wykorzystanego materiału. Do najczęściej wykorzystywanych pianek zaliczyć można:

  • piankę wysokoelastyczną,
  • piankę lateksową,
  • piankę termoelastyczną.

Warto zaznaczyć, że materace piankowe mogą składać się w całości z jednego rodzaju wypełnienia lub ich połączenia, dzięki czemu gwarantują użytkownikowi nie tylko komfortowy wypoczynek, ale także idealne dopasowanie do osobistych potrzeb i preferencji.

Dlaczego materace piankowe są tak popularne? Sprawdź, czym wyróżniają się dostępne w Twoim mieście modele!Na co zwrócić uwagę wybierając materace piankowe? 

Tarnowskie Góry w swojej ofercie mają różnego rodzaju materace piankowe, dzięki czemu możemy znaleźć model, który sprosta, naszym oczekiwaniom. Jednak, na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim cechy, które wynikają z wykorzystanego wewnątrz materiału, gdyż np. alergikom zaleca się materace z pianką lateksową. Oprócz tego warto uwzględnić:

  • twardość,
  • rozmiar,
  • stan zdrowia użytkownika.

Jak dbać o materace piankowe? 

Współczesne materace piankowe, oferowane przez Świnoujście wyróżniają się trwałością i odpornością na odkształcenia, dzięki czemu są w stanie służyć przez wiele długich lat. Jednak, czy zdajemy sobie sprawę z tego, że możemy wydłużyć czas eksploatowania oraz na dłużej zachować pierwotne właściwości wybranego modelu? Wystarczy tylko wiedzieć, jak prawidłowo o nie zadbać! W pierwszej kolejności pamiętajmy, aby materace piankowe były jak najlepiej dobrane do naszej wagi, gdyż zbyt miękki lub twardy model nie tylko nieprawidłowo wspiera kręgosłup, ale także szybciej poddaje się odkształcaniu. Oprócz tego, warto regularnie:

  • prać pokrowiec,
  • wietrzyć materac,
  • odkurzać wypełnienie.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia. Z uwagi na to, już dziś postawmy na odpowiednio dopasowane do nas materac piankowe!